Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Malwina Toczek/NInA
Powrót

Pracownia 2.0 | Szkolenie

Jesteś nauczycielem? Zapisz się na szkolenie i poznaj aktualne trendy w edukacji oraz dowiedz się jak wykorzystać nowoczesne technologie w procesie nauczania.
Data
od: SO   22 / 10 / 2016
do: N   23 / 10 / 2016
Godzina
10:00
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Nie wierzysz, gdy twoi uczniowie mówią, że potrafią się uczyć, gdy obok włączony komputer, Skype, muzyka, a przez ramię zagaduje kolega? Dla ciebie to chaos, a dla nich – naturalne środowisko. Jak dotrzeć do takiej młodzieży? Pomoże ci w tym program Pracownia 2.0, pokazujący jak wykorzystać nowe technologie w procesie edukacyjnym.

Coraz większa obecność nowoczesnych technologii w codziennym życiu stawia przed nauczycielami nowe wyzwania edukacyjne. Problemem może być niekiedy dopasowanie sposobu kształcenia do współczesnych uczniów, na których funkcjonowanie poznawcze nowe media wywierają niebagatelny wpływ. W świecie, w którym najpewniejszą rzeczą zdaje się być zmiana, kluczowe staje się także budowanie kompetencji do samodzielnego korzystania
z informacji i trafnej ich selekcji. Nowe technologie niosą jednak ze sobą przede wszystkim nowe szanse – zarówno w zakresie wsparcia procesu nauczania, jak i wspierania samych uczniów.

Dla kogo?

Pracownia 2.0 to szkolenie przede wszystkim dla nauczycieli, jednak w miarę wolnych miejsc zapraszamy także pozostałe osoby, które zajmują się edukacją młodzieży: bibliotekarzy, animatorów i studentów kierunków pedagogicznych.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy wszystkich, którzy mają już doświadczenie w pracy z komputerem (nawet podstawowe), gotowi są do założenia konta w aplikacjach i mediach społecznościowych (np. Facebook, Google) wykorzystywanych podczas szkolenia oraz znają język angielski co najmniej w stopniu podstawowym.

Prowadzący

dr Dorota Żelechowska – doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, pracowniczka naukowa (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet SWPS w Warszawie), specjalizuje się w psychologii poznawczej, w szczególności w treningach poznawczych dla dzieci i dorosłych, badaczka czynników determinujących osiągnięcia szkolne dzieci, life coach.

Kamil Śliwowski – działa w polskim oddziale Creative Commons gdzie odpowiada za otwieranie zasobów publicznych i organizacji pozarządowych. Na co dzień związany również Fundacją Panoptykon gdzie realizuje projekty edukacyjne z zakresu ochrony prywatności i bezpieczeństwa w sieci. Prowadzi zajęcia z zastosowania nowych technologii w naukach humanistycznych na Uniwersytecie SWPS. Przewodniczący prezydium Koalicji Otwartej Edukacji.  Prowadzi serwis o otwartych zasobach edukacyjnych (www.otwartezasoby.pl).

Rekrutacja i kontakt

Liczba miejsc: 20

Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Zapisy na warsztaty: ewa.korzeniowska@nina.gov.pl, tel: 22 380 49 82.

Możemy zapewnić noclegi podczas zjazdu (z soboty na niedzielę) uczestnikom szkolenia dojeżdżającym spoza Warszawy. Prosimy o zaznaczenie takiej potrzeby w zgłoszeniu.

Przypominamy, że udział we wszystkich naszych działaniach jest bezpłatny.

Partnerami projektu są Fundacja Orange i Superbelfrzy RP.

Zobacz również