Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Malwina Toczek/NInA
Powrót

Pracownia 2.0 | Szkolenie

Jesteś nauczycielem? Zapisz się na szkolenie i poznaj aktualne trendy w edukacji oraz dowiedz się jak wykorzystać nowoczesne technologie w procesie nauczania.
Data
od: SO   19 / 11 / 2016
do: N   20 / 11 / 2016
Godzina
10:00
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Nie wierzysz, gdy twoi uczniowie mówią, że potrafią się uczyć, gdy obok włączony komputer, Skype, muzyka, a przez ramię zagaduje kolega? Dla ciebie to chaos, a dla nich – naturalne środowisko. Jak dotrzeć do takiej młodzieży? Pomoże ci w tym program Pracownia 2.0, pokazujący jak wykorzystać nowe technologie w procesie edukacyjnym.

Tematyka

W ramach szkolenia zajmiemy się między innymi:

– tym, jak nowe technologie wpływają na funkcjonowanie dzieci w różnym wieku,
– wyzwaniami edukacyjnymi i szansami, jakie nowe media dają uczniom i nauczycielom, szczególnie w zakresie indywidualizacji procesu kształcenia
– podstawowymi metodami wspomagania procesu nauczania za pomocą nowych technologii oraz możliwościami i ograniczeniami wspomagania rozwoju uczniów za pomocą skomputeryzowanych treningów poznawczych– trendami w nowoczesnej edukacji i potencjałem ich wykorzystania w pracy
– interesującymi przykładami wykorzystania nowoczesnych technologii do wsparcia edukacyjnego uczniów (na poziomie organizacji procesu kształcenia, metodyki nauczania konkretnych przedmiotów oraz indywidualizacji edukacji)
– stworzymy projekty wykorzystania nowych technologii do wsparcia nas w realizacji wyznaczonych celów edukacyjnych

Szczegółowy program dostępny będzie do końca tygodnia.

Dla kogo?

Pracownia 2.0 to szkolenie przede wszystkim dla nauczycieli, jednak w miarę wolnych miejsc zapraszamy także pozostałe osoby, które zajmują się edukacją młodzieży: bibliotekarzy, animatorów i studentów kierunków pedagogicznych.

Prowadzący

dr Dorota Żelechowska – doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, pracowniczka naukowa (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet SWPS w Warszawie), specjalizuje się w psychologii poznawczej, w szczególności w treningach poznawczych dla dzieci i dorosłych, badaczka czynników determinujących osiągnięcia szkolne dzieci, life coach.

Karolina Szczepaniak – na co dzień pracuje jako menadżerka projektów IT. Zajmuje się również edukacją z zakresu nowych technologii, ochrony prywatności i bezpieczeństwa w sieci. W 2015 roku ukończyła Szkołę Trenerską STOP prowadzoną przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych. Współpracuje z takimi organizacjami jak Centrum Cyfrowe, Fundacja 5medium oraz Fundacją Panoptykon, z którą jest związana od 5 lat.

Rekrutacja i kontakt

Liczba miejsc: 20

Przypominamy, że udział we wszystkich naszych działaniach jest bezpłatny.

Dla chętnych spoza Warszawy możemy zapewnić jeden nocleg (z soboty na niedzielę), jeżeli odpowiednio wcześnie zostaniemy poinformowani o takim zapotrzebowaniu.

Prosimy o zgłoszenia na adres edukacja@nina.gov.pl (w tytule wiadomości „Pracownia 2.0”) lub telefonicznie: 22 380 49 81.

Zobacz również