Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Malwina Toczek
Powrót

Powitanie lata ze Studiem Miniatur Filmowych

Pokazy filmów dla dzieci, warsztaty multimedialne, wystawa i mnóstwo zabawy na zielonym dziedzińcu. Zapraszamy na powitanie lata ze Studiem Miniatur Filmowych.
Data
N   26 / 06 / 2016
Godzina
11:00  –  15:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

11.00–12.15 Proszę słonia | Sala Ziemia Obiecana

Specjalny pokaz filmowy odrestaurowanego cyfrowo, pełnometrażowego filmu Proszę słonia, w reżyserii Witolda Giersza na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna. Gośćmi specjalnymi pokazu będą twórcy animacji ze studia Miniatur Filmowych: Eugeniusz Gordziejuk, twórca ponad 120 animacji dla dzieci i Włodzimierz Matuszewski, szef Studia Miniatur Filmowych.

Proszę słonia to urocza opowieść o przyjaźni małego chłopca z porcelanowym słoniem. Pinio jest mały, ponieważ nie chce jeść witamin, które daje mu mama. Zamiast je łykać, wrzuca je do porcelanowego słonika o imieniu Dominik, który wskutek działania pigułek zaczyna rosnąć… Rośnie i rośnie, aż wreszcie osiąga rozmiary normalnego słonia! Stanie się to dla rodziny Pinia nie lada problemem, zwłaszcza że sława Dominika ściąga do nich również poszukiwaczy kości słoniowej. Po wielu przygodach i zmianach miejsca pobytu okaże się, że i dla Dominika, i dla Pinia bezpieczniej będzie, gdy słoń wróci do rozmiarów porcelanowej zabawki.

11.15–13.30 Warsztaty klasycznej  animacji | Sala Minimax

Uwaga! Na warsztat obowiązują zapisy.

Zapraszamy dzieci od 6 do 10 lat na warsztaty z tworzenia animacji. W programie: scenariusz, storyboard, skanowanie, składanie i pierwsze rysunki. Warsztat będzie poprzedzony krótkim wstępem o historii animacji, który wygłoszą twórcy kultowych animacji ze Studia Miniatur Filmowych: Eugeniusz Gordziejuk i Włodzimierz Matuszewski.

Zapisz się na warsztat

12.30–13.00 Pokaz „Hip-Hip i Hurra” i warsztat multimedialny | Sala Ziemia Obiecana

Kto mnie przedrzeźnia? to krótkometrażowy film ze Studia Miniatur Filmowych z cyklu Hip-Hip i Hurra. Gościem specjalnym pokazu będzie reżyserka Elżbieta Wąsik. Po filmie zapraszamy na multimedialne warsztaty rysowania hipopotama.

Seria Hip-Hip i Hurra to przygody dwóch detektywów Hip-Hipa i Hurry. W odcinku Kto mnie przedrzeźnia Pan Słoń błądzi w lesie, a tajemniczy głos zaczyna go przedrzeźniać. Hip-Hip i Hurra postanawiają odnaleźć winowajcę.

13.00/13.30–14.10 Spotkanie z Elżbietą Wąsik | Cafe Gorączka, Dziedziniec Cztery Pory Roku

W przerwie między pokazami zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Wąsik i do wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego: bule, kometki, gumy do skakania i frisbee.

13.30–15.10 | Pokaz filmu i spotkanie z twórcami „Mami Fatale”| Sala Ziemia Obiecana

Pokaz filmu z serii Gotuj z Mami Fatale i spotkanie z twórcą Marcinem Wasilewskim i Grupą Smacznego. Mami Fatale to sympatyczna starsza pani, która wiedzie sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, i oddaje się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Ich spokojne życie nieustannie zakłócają nieoczekiwane wydarzenia, które wiodą bohaterów wprost na spotkanie z niebezpieczną przygodą. Sposobem na uratowanie z opresji okazuje się spryt Mami i jej talenty kulinarne. Narratorem serii jest znany miłośnik dobrej kuchni Robert Makłowicz.

15.15 Finisaż wystawy retroanimacji ze Studia Miniatur Filmowych | Cafe Gorączka

Przez cały czerwiec na wystawie było można obejrzeć sześć animacji ze Studia Miniatur Filmowych: „Małpa w kąpieli”,  „Proszę słonia”, „Piesek w kratkę”, „Pies w cyrku”, „Autostop” i „Pchła Szachrajka”.

Wstęp

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny i – z wyjątkiem warsztatów klasycznej animacji – nie wymaga rejestracji. 

Zobacz również