Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
"Pan Toti", mat. promocyjne
Powrót

Potworki w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Kolejna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona potworkom. Wystąpią: Pan Toti, Mami Fatale, Baltazar Gąbka, a także przeróżne straszydła! Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   12 / 10 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Narodowy Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

W październiku w ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone potworkom (12.10), wyprawom (19.10) oraz zwierzętom (26.10). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em. Wstęp i prowadzenie: Szymon Gotowski.

 

Program | 12 października 2017

Kochajmy straszydła

Diabły, wiedźmy i maszkary odmieniły swe czary, bo odwieczne straszenie im zbrzydło. I tak oto powstała pierwsza w kraju bez mała usługowa spółdzielnia "Straszydło". Spółdzielnią kieruje sam Belzebub. Zamiast straszyć od dziś będą pomagać ludziom.

Porwanie Baltazara Gąbki

Słynny badacz Baltazar Gąbka wyrusza do Krainy Deszczowców w celu obserwacji obyczajów żab latających. Jego długa nieobecność w ojczyźnie zaniepokoiła księcia Kraka, który rozkazał zorganizować ekspedycję, mającą na celu sprowadzenie naukowca do kraju. W jej skład wchodzą Smok Wawelski oraz Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka (nadworny kucharz). Wspólnie wyruszają samochodem-amfibią, a ich tropem podąża szpieg z Krainy Deszczowców.

Mami Fatale

Serial animowany, w którym gotowanie zawsze stanowi początek niezwykłych zdarzeń. Tytułowa Mami to urocza staruszka, która wraz ze swoimi pupilami, Psiną i Prosięciem, postanawia wyprowadzić się z miasta i wieść spokojne życie na łonie natury. Całą trójkę odwiedzają niezwykłe postacie, które zwykle burzą sielską atmosferę małego domku, prowadząc bohaterów na spotkanie z przygodą.

Pan Toti

Bajka opowiada o przygodach człowieczka malutkiego niczym kciuk, który mieszka w pniu starego drzewa. Pan Toti każdego dnia zajada na śniadanie dzikie truskawki, po czym wyrusza na poszukiwanie skarbów. Za każdym razem udaje mu się znaleźć inny przedmiot, z którym wiąże się nowa przygoda. Przeżywają ją razem z nim jego przyjaciele Hehel i Lula, którym szyki próbują pokrzyżować Złośliwi Bliźniacy.

 

Zasady uczestnictwa

W tym momencie na pokaz jest 40 wolnych miejsc.

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (70 osób).

Zobacz również