Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Patience (After Sebald) | Pokaz kinowy

Grant Gee, znany głównie z dokumentów o Joy Division i Radiohead, stworzył autorską, przejmującą wizualnie impresję, opartą na „Pierścieniach Saturna” Sebalda – książce, wydawałoby się, niemożliwej do sfilmowania. Po projekcji rozmowa z redaktorem sebaldowskiego numeru „Kontekstów” – Tomaszem Szerszeniem.
Data
SO   11 / 06 / 2016
Godzina
20:30  –  22:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach trzydniowego cyklu Beckett, Bray, Sebald, Sontag | Big Book Festival w NInA. 11 czerwca pokażemy: 

Patience (After Sebald), reż. Grant Gee, 2012, 86 minut

Odrzucając formułę prostej biografii, reżyser próbuje zrekapitulować fenomen twórczości W.G. Sebalda. Wykorzystując uderzające, surowe, czarno-białe, ujęcia wiejskich krajobrazów hrabstwa Suffolk, a także eksperymentując ze sposobem narracji filmowej, Grant Gee dokonuje odważnej adaptacji najsłynniejszej powieści Sebalda – Pierścieni Saturna. Wykorzystuje w tym celu fragmenty tekstu, unikalne nagrania wypowiedzi Sebalda, a także wywiady z jego interpretatorami i przyjaciółmi, a także twórcami, których zainspirował.

Spotkanie

Po pokazie zapraszamy na półgodzinne spotkanie z Tomaszem Szerszeniem, antropologiem kultury, fotografem i eseistą, który był współautorem i współredaktorem monograficznego numeru „Kontekstów” (3-4/2014) poświęconego W.G. Sebaldowi, a także autorem książki Podróżnicy bez mapy i paszportu (2015). Spotkanie poprowadzi Jakub Zgierski.

Wersja językowa

Film zostanie pokazany w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. 

Wstęp

Wstęp na pokaz jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.  

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej. 

 

Wydarzenie na Facebooku

Zwiastun filmu

 

Zwiastun filmu „Patience (After Sebald)”

Zobacz również