Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Over the Limit | Teraz–wtedy/Doc Lab Poland Hot Selection

Wspólnie z Doc Lab Poland (w ramach cyklu Doc Lab Poland Hot Selection) zapraszamy na wieczór z „Over the Limit” – świetnie przyjętym na IDFA i obsypanym nagrodami w Krakowie dokumentem o rosyjskiej gimnastyczce artystycznej Margaricie Mamun. Po projekcji – spotkanie z twórcami filmu i pokaz „Fechmistrza” Dziworskiego.
Data
ŚR   03 / 10 / 2018
Godzina
19:00  –  21:15
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Ubiegłoroczny cykl Wtedy–teraz, poświęcony mistrzom Polskiej Szkoły Dokumentu, powraca w odwróconej formule: Teraz–wtedy. Głównymi bohaterami spotkań prowadzonych przez Michała Oleszczyka będą współcześni polscy dokumentaliści, a uzupełnieniem dla ich filmów będą powiązane tematycznie wyprawy w przeszłość. Zapraszamy na ciąg dalszy dialogu teraźniejszości z korzeniami.

Program

19:00 Teraz | Over the Limit, reż. Marta Prus, 74 minuty, 2018

Dzieło Marty Prus to nie tylko portret determinacji i ciągłej walki z własnym ciałem, której stawką jest olimpijska perfekcja, ale także szczególne filmowe spotkanie trzech kobiet – zawodniczki, trenerki i wszechwładnej działaczki związku sportowego – pozostających ze sobą w bliskiej i miejscami dramatycznej relacji. Film przedstawia decydujący rok w życiu rosyjskiej gimnastyczki artystycznej Margarity Mamun, która stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Wyjątkowy dostęp do kulis codziennego reżimu treningowego umożliwił reżyserce ukazanie intymnej, ale i brutalnej więzi Margarity z dwoma trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner.

20:15 Rozmowa z Martą Prus i Maciejem Kubickim

O filmie porozmawiamy z reżyserką Martą Prus i producentem Maciejem Kubickim. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.

21:00 Wtedy | Fechmistrz, reż. Bogdan Dziworski, 12 minut, 1978

Sylwetka wybitnego trenera szermierki Władysława Kurpiewskiego, a zarazem wyjątkowo finezyjna, pozbawiona komentarza słownego opowieść o tajnikach władania floretem.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

 

Wydarzenie na Facebooku

Partner pokazu

undefined

 

 

Zobacz również