Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Katarzyna Piądłowska
Powrót

Otwarte warsztaty | Konferencja FIAT/IFTA

Weź udział w warsztatach z zagranicznymi ekspertami zajmującymi się archiwizacja i audiowizualnością. Rejestracja nie jest wymagana.
Data
ŚR   12 / 10 / 2016
Godzina
15:30  –  17:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Warsztaty – otwarte dla polskiej publiczności i środowiska profesjonalistów – odbywają się w ramach pierwszego dnia konferencji FIAT/IFTA: Rethink the Future of AV.

Zagraniczni eksperci podejmą tematy zastosowania materiałów audiowizualnych i znaczenia właściwej archiwizacji dla środowisk akademickich (warsztat ten poprowadzi Dana Mustata z TV Studies Comission z FIAT/IFTA).

Jean Varra, ekspert z Institut national de l'audiovisuel (francuska instytucja partnerska NInA) opowie o wyzwaniach i odpowiedzialności instytucji publicznych w zakresie selekcji i wyboru materiałów do zabezpieczania dla przyszłych pokoleń.

W ramach warsztatu prowadzonego przez Stéphane Ramezi (Ina), dotyczącego strategii wydawniczych dla instytucji archiwalnych w dobie cyfrowej publiczności, zaprezentowana zostanie nowa odsłona portalu Muzykoteka Szkolna,  a także przygotowana wspólnie przez NInA i Instytut Muzyki i Tańca innowacyjna aplikacja mobilna Orkiestrownik, która pozwala zrozumieć istotę działania orkiestry symfonicznej i zajrzeć do jej wnętrza.

Wstęp

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również