Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały promocyjne
Powrót

„Ostatnia rodzina” | Dzień z Beksińskimi

Zapraszamy na projekcję projekcję filmu o warszawskich losach rodziny Beksińskich. W rolach głównych Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna i Dawid Ogrodnik
Data
SO   19 / 11 / 2016
Godzina
17:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz filmu Ostatnia rodzina w ramach wydarzenia Dzień z Beksińskimi w NInA

Debiutancka fabuła Jana P. Matuszyńskiego przybliża życie niezwykłej rodziny od momentu przeprowadzki do służewieckiego bloku. Bazujący na materiałach audiowizualnych pozostawionych przez Zdzisława Beksińskiego film opowiada o trudnych relacjach rodzinnych, poświęceniu się sztuce i niezwykłej wrażliwości. To także skrupulatny obraz czasów przefiltrowany przez artystyczną, samotniczą perspektywę bohaterów. W postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn (nagrodzony za najlepszą rolę męską na festiwalu w Locarno) oraz Dawid Ogrodnik. Na planie towarzyszą im Aleksandra Konieczna w roli Zofii Beksińskiej oraz Andrzej Chyra jako marszand Piotr Dmochowski. 

Autorem scenariusza jest Robert Bolesto, który przygotował go na podstawie bogatych archiwów audialnych i audiowizualnych, które zostawił po sobie Zdzisław Beksiński, operator-amator. Film Ostatnia rodzina zdobył Złote Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni.   

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Sala kinowa ma ograniczoną liczbę miejsc (120).

Wejściówki będą wydawane od godz. 16:00, czyli na godzinę przed seansem. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Nie można zostawiać osobom trzecim wejściówek na recepcji do późniejszego odebrania. Osoby spóźnione nie będą wpuszczane na salę po rozpoczęciu pokazu, dlatego prosimy o przybycie co najmniej 15 minut wcześniej.

Wejściówki dotyczą całego Dnia z Beksińskimi. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w przeglądzie archiwum lub wieczorze płytowym będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc na sali.

 

Zobacz również