Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Bartek Syta
Powrót

„Opowiadanie na nowo” | Oprowadzanie kuratorskie

To ostatnia szansa, aby zobaczyć interaktywną wystawę Opowiadanie na nowo. W niedzielę przyjdź do nas na finisaż i oprowadzanie kuratorskie z Anią Desponds.
Data
N   18 / 10 / 2015
Godzina
16:00  –  17:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Tradycyjne media, przenosząc się do internetu, straciły monopol na uwagę widza. Konkurują w nim już nie tylko z kilkoma programami czy tytułami, ale z ponad miliardem stron www. Czy w świecie, w którym najważniejszym celem jest przykucie uwagi widza, możliwe jest tworzenie długich, wartościowych opowieści? W jaki sposób wykorzystanie różnych mediów wpływa na sposób opowiadania historii?

Te pytania są punktem wyjścia wystawy Opowiadanie na nowo, która skupia się na zagadnieniach audiowizualności, opowieści, przyszłości mediów i metod narracyjnych. Stanowi ona próbę zdefiniowania „interaktywnego storytellingu”, znalezienia sposobu opowiadania historii w czasach ciągłej bitwy o uwagę oraz stworzenia odpowiednich warunków dla skupionego odbioru długich historii w środowisku wolnym od zbędnych bodźców. Te założenia zostały odzwierciedlone w trzech ścieżkach tematycznych wystawy: Interaktywny storytelling, Ekonomia uwagi i Powolna sieć.

Więcej informacji o wystawie znajdziesz tutaj. Możesz również pobrać mapkę i przewodnik po wystawie.

Wstęp na oprowadzanie kuratorskie jest wolny i nie wymaga rejestracji.

Zobacz również