Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
mat. promocyjne Universal Polska
Powrót

ODWOŁANE! | Abbey Road | The Beatles w Dolby Atmos 2020

Z przykrością informujemy, że pomimo wielokrotnych starań jesteśmy zmuszeni odwołać wydarzenie ze względu na niedostarczenie przez partnera materiałów projekcyjnych w odpowiednim formacie.
Data
PT   10 / 01 / 2020
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Nawet w katalogu najsłynniejszego zespołu świata Abbey Road zajmuje miejsce szczególne. Choćby dlatego, że jest efektem ostatniej sesji nagraniowej Brytyjczyków. Ponadto, to album o ciekawej budowie z przebojami zebranymi na stronie pierwszej (Come Together Lennona czy Something Harrisona) i składającą się z krótkich utworów suitą wypełniającą stronę drugą. Wreszcie, to płyta z chyba najbardziej kultową okładką w dziejach. Przed prezentacją Abbey Road w Dolby Atmos więcej o The Beatles i samej płycie z 1969 roku opowie Piotr Metz – dziennikarz muzyczny i niewątpliwie jeden z największych znawców tematu w Polsce.

System dźwiękowy w sali Ziemia Obiecana w siedzibie FINA posiada certyfikat Dolby Atmos – głośniki są umieszczone z przodu i z tyłu pomieszczenia, a także po jego bokach i na suficie. Wykorzystują 40 kanałów dźwięku. W adaptacji akustycznej tej sali zastosowano ustroje rozpraszające dźwięk i sufit podwieszony w celu ukształtowania pola akustycznego, dającego wrażenie zanurzenia w obrazie dźwiękowym. Otwarta w maju 2015 roku, była jedną z pierwszych sal w Polsce dostosowanych do tej technologii.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Partner

Wydarzenie odbywa się we współpracy z Universal Polska.

Zobacz również