Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Obcy na mojej kanapie”, mat. promocyjne
Powrót

Obcy na mojej kanapie | Teraz–wtedy

Zobacz dwa filmy poświęcone przełamywaniu barier kulturowych. W „Obcym na mojej kanapie” Grzegorz Brzozowski dokumentuje relacje między couchsurferami odwiedzającymi Warszawę i ich gospodarzami. Z kolei w „Cały dzień razem” Marcin Koszałka opowiada o polskiej ekipie filmowej pracującej w Japonii.
Data
ŚR   16 / 01 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

19:00 Teraz | Obcy na mojej kanapie, reż. Grzegorz Brzozowski, 2017, 53 minuty

Couchsurfing – czyli internetowy portal gościnności – sprawia, że Warszawa staje się miejscem spotkań ludzi z różnych stron świata, w różnym wieku i z różnymi historiami życiowymi. Reżyser dokumentuje spotkanie zupełnie odmiennych światów – polskiego inżyniera po pięćdziesiątce i studenta z Niemiec, szwajcarskiego szermierza i konserwatywnych sióstr, heavymetalowca z emerytem czy studenta medycyny z motocyklistką.

Pokaz z napisami w języku angielskim.

20.00 Rozmowa z Grzegorzem Brzozowskim

O filmie porozmawiamy z reżyserem Grzegorzem Brzozowskim. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.

20:30 Wtedy | Cały dzień razem, reż. Marcin Koszałka, 2006, 25 minut

Polscy filmowcy jadą do Japonii nakręcić dokument o życiu rodziny, u której się zatrzymują. Czy zdołają zrealizować to zadanie, pomimo kulturowych barier dzielących ich od gospodarzy?

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również