Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Zaczarowany ołówek”, kadr z filmu
Powrót

Nowe przygody w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

W pierwszej po wakacjach odsłonie cyklu „W małym kinie” udamy się na zupełnie nową przygodę z Kacprem, Krawcem Niteczką, Piotrkiem i misiem! Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   13 / 09 / 2018
Godzina
10:00  –  11:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu W małym kinie.

Program

Wycieczka

Dzieci, piesek, miś i słonik wybierają się na narty. Podczas zabawy miś odłącza się od przyjaciół. Aby odnaleźć swoich towarzyszy, wspina się na pagórek. Okazuje się jednak, że nie jest to zwykły pagórek, lecz prawdziwy niedźwiedź! Miś, uciekając przed nim, zamienia się w śnieżną kulę. Na szczęście wszystko dobrze się kończy – dzieci znajdują swojego przyjaciela zakopanego w śniegu.

Kacperiada | Pierwsze wrażenie

Głównymi bohaterami tego animowanego serialu są 7-letni Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości czy lojalności. Oboje uczą się, jak radzić sobie z emocjami – zazdrością czy rozczarowaniem – i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

Krawiec Niteczka

Stworzony przez Kornela Makuszyńskiego Krawiec Niteczka jest cienki i długi jak... niteczka. Zainspirowany wróżbą Cyganki, Krawiec wyrusza w podróż – celem jest zdobycie królestwa. Po wielu niespodziewanych przygodach (m.in. zszyje sobie nogawki spodni) w końcu dociera do Pacanowa. Czy uda mu się załatać dziurę w niebie, przez którą na miasteczko bezustannie pada deszcz?

Zaczarowany ołówek | Katastrofa w górach

Animowany serial rysunkowy o przygodach Piotrka i jego pieska, którym w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów pomaga zaczarowany ołówek. Wszystko, co nim narysują, materializuje się. Obok postaci Piotrka i jego psa, ważną rolę w bajce odgrywa także krasnoludek, który zaopatruje chłopca w kolejne egzemplarze ołówka.

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 40 osób.

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin  wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

Partner

Partnerem cyklu jest Studio Miniatur Filmowych.

undefined

Pliki do pobrania
PDF
w_malym_kinie_regulamin_czerwiec.pdf

Zobacz również