Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
kadr z filmu „Nowa Warszawa”, reż. Bartek Konopka
Powrót

Nowa Warszawa | Letnie kino NInA

Zobacz film dokumentujący koncerty Stanisławy Celińskiej, Bartka Wąsika i Royal String Quartet, odbywające się w różnych charakterystycznych miejscach Warszawy. Pokaz Nowej Warszawy to kolejna odsłona naszego cyklu Wszystko jest muzyką.
Data
CZ   20 / 08 / 2015
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Inspiracją dla Bartka Konopki, który postanowił przenieść ten niezwykły projekt na ekran, był film Heima Deana DeBlois. Reżyser udokumentował w nim serię darmowych i niezapowiedzianych występów zespołu Sigur Rós w Islandii. Muzycy grali koncerty w szkole, opuszczonym muzeum, barze, zacierając barierę między wykonawcami a słuchaczami.

W filmie Konopki kameralne, niezapowiedziane koncerty odbywają się w różnych punktach Warszawy, wybranych wspólnie ze Stanisławą Celińską. Muzyka rozbrzmiewa w przestrzeniach nieoczywistych, nieprzeznaczonych dla turystów, ale dobrze oddających charakter miasta. Kamera obserwuje muzyków przygotowujących się do koncertu i rozstawiających instrumenty, a także interakcje widzów z członkami zespołu.

Reżyser wykorzystał materiały archiwalne, ilustrujące warszawskie wspomnienia Stanisławy Celińskiej. W ten sposób nadał wykonywanym utworom niezwykłą, intymną atmosferę. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu, Bartkiem Wąsikiem i Bartkiem Konopką, a także z Elwirą Przybyłowską z Royal String Quartet. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Tórz.

Film jest koprodukcją NInA i Telewizji Polskiej.

Wejściówki

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej. 

Film trwa 89 minut.

 

Fragment filmu Nowa Warszawa, reż. Bartek Konopka

Zobacz również