Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Andrzej Barabasz, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0
Powrót

Nocny Hakaton | Noc Muzeów

Chcesz ulepszyć aplikację mobilną „Metro dla wszystkich” i serwis metro4all? Zapisz się na maraton programowania, który odbywa się w NInA w ramach Nocy Muzeów.
Data
SO   14 / 05 / 2016
Godzina
20:00  –  23:59
Miejsce
Narodowy Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Celem Hakatonu będzie testowanie i rozwijanie aplikacji mobilnej „Metro dla wszystkich”. Skupimy się na tematyce dostępności architektonicznej i informacyjnej warszawskiego metra oraz na ich związku z urządzeniami mobilnymi, z których korzysta większość z nas.

Będziemy pracować nad rozwiązaniami mobilnymi, które pozwolą sprawdzić kompleksowo dostępność metra, między innymi pod kątem: rozkładu jazdy, barier architektonicznych, dostępu do informacji, bezpieczeństwa i czystości.

Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień podróżują metrem.  Będziemy pracować w różnorodnych grupach. Wśród nas będą eksperci: programiści, projektanci, specjaliści od planowania uniwersalnego i dostępności.

Podczas warsztatów zapewnimy potrzebny sprzęt, jednak z praktycznego punktu widzenia zachęcamy do przetestowania aplikacji na własnych urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety z Android OS).

Zasady uczestnictwa

W warsztacie można wziąć udział jako uczestnik, ale także jako widz, który przetestuje aplikację w trakcie wycieczek do metra.

Aby zarejestrować się jako uczestnik, wyślij zgłoszenie na adres hakaton@nina.gov.pl lub zadzwoń pod nr tel.: 22 380 49 81.

Rejestracja trwa od 26 kwietnia do 10 maja 2016 roku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizatorzy

Nocny Hakaton odbywa się w ramach Nocy Muzeów w NInA. Jest realizowany we współpracy z Siecią Latających Animatorów Cyfrowych Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Koduj dla Polski.

Informacje o aplikacji „Metro dla wszystkich”: http://kodujdlapolski.pl/projects/metro-dla-wszystkich/

Zobacz również