Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. STK Theatre Concept
Powrót

Nick | Spektakl STK Theatre Concept

Przyjdź do NInA i zobacz premierę spektaklu „Nick”, przygotowanego przez twórców młodego pokolenia czeskiego teatru. Dzień wcześniej kolektyw STK Theatre Concept zaprezentuje „Burzę” na motywach sztuki Szekspira.
Data
PN   19 / 10 / 2015
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Petrę Tejnorovą, reżyserkę Nicka, interesują historie tak autentyczne, że nie chcemy w nie wierzyć, a także historie na tyle zmyślone, aż stają się wiarygodne. Prawda czy fałsz? Właśnie o to chodzi – Nick to sceniczny kalejdoskop oparty na prawdziwej historii zaginionego chłopca z Teksasu, który cudem odnalazł się po niemal czterech latach. Spektakl łączy ze sobą formę filmową, teatralną i performans.

Reżyseria: Petra Tejnorová (Czechy)
Scenografia: Adriana Černá (Czechy)
Muzyka: Jiří Konvalinka (Czechy)
Obsada: Hana Vagnerová (Czechy), Michał Sieczkowski (Polska/Czechy), Jiří Konvalinka (Czechy)

STK Theatre Concept

Grupa artystów związanych z teatrem, tańcem, nowym cyrkiem i sztuką multimediów. Założona przez reżyserski tandem SKUTR – Martina Kukučkę i Lukáša Trpišovskiego – skupia autorów łączących w swojej pracy taniec, ruch, akrobatykę i lalkarstwo oraz przykładających szczególną wagę do multimediów, roli światła i warstwy dźwiękowej.

Kolektyw zaprezentuje w NInA dwa spektakle: Burzę i Nicka. Współpracuje przy nich międzynarodowa grupa artystów z Czech, Polski, Węgier oraz Słowacji. W obsadzie „Burzy“ znaleźli się dwaj polscy aktorzy – Przemysław Kosiński i Dawid Rafalski – związani z tandemem SKUTR od roku 2008, gdy poprzez Lubuski Teatr w Zielonej Górze nawiązali współpracę z Czechami. W Nicku w jedną z głównych ról wciela się Michał Sieczkowski – czesko-polski aktor i reżyser, który od 1999 roku regularnie pracuje jako aktor w Czechach w teatrze (Teatr Narodowy w Pradze) i kinie (główne role m.in. w filmach Lebensborn, O ztracené lásce, Hany). W Polsce wyreżyserował między innymi spektakle Sallinger, Przyjacielowi, który nie uratował mi życia.

Informacje praktyczne

Wstęp na pokaz jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Spektakle z napisami w języku polskim.

Zobacz również