Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. fotos z filmu „Nic nie ginie”
Powrót

Nic nie ginie | Nowe polskie kino

Debiut Kaliny Alabrudzińskiej to ciepły komediodramat o samotnikach, których życie zaczyna się zmieniać, gdy zdają sobie sprawę z sił otaczającej ich przyrody.
Data
WT   12 / 11 / 2019
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Nic nie ginie, reż. Kalina Alabrudzińska, 2019, 71 min

Od kilku lat Szkoła Filmowa w Łodzi realizuje pełnometrażowe dyplomy aktorskie. Ich reżyserii podejmowali się już m. in. Mariusz Grzegorzek, Jagoda Szelc i Łukasz Barczyk. Tegoroczne Nic nie ginie to debiut Kaliny Alabrudzińskiej, która podjęła się również napisania scenariusza. Film opowiada o samotnych ludziach niepotrafiących sprostać wyzwaniom, które stawia przed nimi życie. Bohaterowie biorą więc udział w terapii, która ma im pomóc pokonać trudności i odetchnąć wreszcie pełną piersią. Za swój ciepły komediodramat Alabrudzińska otrzymała Nagrodę Jury Młodzieżowego oraz Nagrodę im. Stanisława Różewicza za reżyserię podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. 

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu – Kaliną Alabrudzińską, które poprowadzi krytyk filmowy – Krzysztof Kwiatkowski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również