Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham”
Powrót

Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham | Teraz–wtedy

W swoim eksperymentalnym dokumencie Paweł Łoziński zbliża się do najintymniejszych emocji iskrzących między matką a córką w ramach sesji psychoterapeutycznych – i zarazem zadaje pytanie o istotę prawdy ekranowej. Program wieczoru uzupełni spotkanie z reżyserem i projekcja „Psychodramy” Marka Piwowskiego.
Data
ŚR   17 / 10 / 2018
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

19:00 Teraz | Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham, reż. Paweł Łoziński, 76 minut, 2016

Film opowiada o dramacie matki i córki, które łączy trudne uczucie. Kluczowe dla bohaterek okazuje się spotkanie z doświadczonym terapeutą Bogdanem de Barbaro. Ekstremalnie bliskie kadry wyłapują każdą emocję na twarzach kobiet. Podglądając sesje odbywające się na przestrzeni kilku miesięcy, stajemy się świadkami tego, jak relacja matki i córki ewoluuje – mimo łez, żalu i frustracji. W swoim niezwykłym, eksperymentalnym dokumencie Paweł Łoziński zbliża się do najintymniejszych emocji iskrzących między matką a córką w ramach sesji psychoterapeutycznych – i zarazem zadaje pytanie o istotę prawdy ekranowej. 

20:15 Rozmowa z Pawłem Łozińskim

O filmie porozmawiamy z reżyserem Pawłem Łozińskim. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.

21:00 Psychodrama, reż. Marek Piwowski, 28 minut, 1969

Dziewczyny z zakładu poprawczego przygotowują inscenizację Kopciuszka, właściwie jednak – odgrywają własne trudne doświadczenia. Spektakl w ich wykonaniu nabiera zupełnie nowego, dramatycznego znaczenia.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

 

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz również