Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Nanook of the North | NInA Na Ucho

Kompozytor Stefan Wesołowski oraz producent Piotr Kaliński wybrali się na daleką północ, by przygotować utwory inspirowane dokumentem o krainie Innuitów
Data
CZ   25 / 08 / 2016
Godzina
20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Duet, w którego skład wchodzą producent Piotr „Hatti Vatti” Kaliński oraz kompozytor i skrzypek Stefan Wesołowski. O Kalińskim było szczególnie głośno przy okazji swoich solowych wydawnictw, producenckiej płyty „HV/NOON” nagranej wraz z weteranem polskiego hip-hopu Mikołajem Bugajakiem oraz współpracy z wokalistką Misią Furtak. Stefan Wesołowski natomiast ma na swoim koncie dwa albumy („Kompleta” Gusstaff/Pointa 2008 i „Liebestod” Important Records 2013) i kontrakt z renomowaną wytwórnią Mute Song (Nick Cave, Johann Johannsson, Swans, Underworld, Ben Frost), a także ścieżkę dźwiękową do nominowanego do nagród BAFTA filmu „Listen to me Marlon”.

Kaliński i Wesołowski w ubiegłym roku wspólnie wybrali się na Islandię, gdzie w studio przygotowali materiał inspirowany niemal stuletnim dokumentem o krainie Innuitów, a sam album został zmiksowany w studio na Grenlandii. Muzycy zaprezentowali już część pomysłów podczas krótkiego występu w ramach cyklu Boiler Room. Koncert w NInA będzie oficjalną premierą Nanook of the North. 

Po koncercie zapraszamy na projekcję filmu „Marlon Brando o sobie” - nagradzanego dokumentu o wybitnym aktorze, do którego motyw przewodni skomponował Stefan Wesołowski. 

Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.


Zobacz również