Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
il. Jan Lipiński
Powrót

Na dobranoc | Koncert rodzinny w NInA

Zapraszamy dzieci i rodziców na koncert kołysankowy chóru rezydencyjnego NInA – Varsoviae Regii Cantores. Wydarzenie będzie połączone z premierą płyty VRC na dobranoc.
Data
SO   28 / 01 / 2017
Godzina
16:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Na koncert składa się wyjątkowy program pod tytułem Kołysanki dla królewny, co spać nie chciała. Skierowany jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi, zapraszamy jednak wszystkich, bez względu na wiek, którzy w weekendowe popołudnie chcieliby znaleźć się w świecie baśni, muzyki, wyobraźni i zabawy.

Muzycy zaproszą publiczność do wspólnego usypiania królewny, która już od roku nie chce spać! Może się to udać tylko za pomocą wspólnych zabaw i oczywiście muzykowania.

Koncert będzie połączony z premierą płyty VRC na dobranoc, na którą składa się 14 utworów napisanych na zamówienie chóru przez kompozytorów takich jak Adam Sławiński, Andrzej Karałow, Daniel Zieliński, Jan Krutul, Jerzy Burdzy, Michał Dzieciątko, Grażyna Grobelna czy Jowita Czaplicka. Płyta ukazała się dzięki akcji crowdfundingowej w serwisie Wspieram.to i została nagrana w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia.

O chórze

Chór Varsoviae Regii Cantores to jeden z najciekawszych polskich zespołów wokalnych. Na koncie ma zarówno nagrania utworów współczesnych, jak i wykonania muzyki dawnej. Od 2016 roku jest rezydentem Narodowego Instytutu Audiowizualnego. To trzeci koncert zespołu w siedzibie NInA w przeciągu roku. Jesienią 2016 roku chór został nagrodzony na konkursie Ars Liturgica w Gnieźnie, gdzie ex aequo zajął pierwsze miejsce. VRC na dobranoc będzie czwartą płytą zespołu.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

 

Wydarzenie na Facebooku

 

 

Zobacz również