Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Cracow Clarinet Quartet, mat. promocyjne
Powrót

Trebunie Tutki i Cracov Clarinet Quartet | Muzyka na Szczytach w NInA

Zespół Trebunie-Tutki i Cracow Clarinet Quartet po raz pierwszy zagrają razem, podejmując wyzwanie jakim jest połączenie kameralistyki z muzyką podhalańską.
Data
PN   29 / 08 / 2016
Godzina
20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Folklor od zawsze fascynował wielkomiejskich twórców, a zwłaszcza kompozytorów. Inspirując się tą muzyką tworzyli arcydzieła, których blask docierał daleko poza granice kraju. Ludowe stylizacje i cytaty z tradycyjnych melodii tworzyły nową jakość. Czy uda się ten proces odwrócić? Niejako postawić na głowie? Wprowadzić elementy kameralistyki do muzyki podhalańskiej? Połączyć monolityczne brzmienie kwartetu ze skrzącym się feerią barw zespołem góralskim?

Smyczki Trebuniów Tutków przeprowadzą nas przez szczyty Tatr, karpackie wsie i kresowe miasteczka aż na pełne energii Bałkany, przywołane przez Cracow Clarinet Quartet. Tam, gdzie muzyka przynosi radość i  towarzyszy żałobie, rozgrzewa krew i wyciska łzy… Usłyszymy kompozycje i cytaty muzyczne rodem z tradycji wołoskich pasterzy, utwory inspirowane muzyką żydowską, cygańską, węgierską, rusińską i polską  najbliższą sercu muzyków spod Tatr i Wawelu.

Koncert jest prologiem festiwalu Muzyka na Szczytach, który odbędzie się w dniach 3–10 września w Zakopanem.

Wstęp

Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również