Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały organizatora
Powrót

Montaż dla początkujących | Kurs

Zapraszamy na kontynuację kursu dla początkujących – poświęconemu nauce montażu filmowego w praktyce oraz pokazujący wpływ montażu na kreację filmu.
Data
od: SO   29 / 06 / 2019
do: N   30 / 06 / 2019
Godzina
11:00
17:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Montaż 2.0 to kontynuacja organizowanego od roku cyklu kursów montażu dla początkujących. W trakcie warsztatów nacisk zostanie położony na nauce montażu filmowego w praktyce, a nie poznaniu narzędzia, dlatego kurs przeznaczony jest dla osób znających podstawowe funkcje programu Adobe Premiere Pro. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak duży wpływ na kreację filmu ma montaż oraz odkryją rolę koloru i symboli w montowanym materiale. W trakcie zajęć kursanci będą mieli niepowtarzalną okazję do pracy i ćwiczeń na archiwalnych materiałach ze zbiorów FINA oraz własnych, z których stworzą autorską pracę wideo.

Program

29.06 

Prezentacja. Krótkie przypomnienie i powtórka wiedzy z warsztatów dla początkujących (teoria montażu i obsługa Adobe Premiere Pro).

Rola koloru i symboli w montowanym materiale. Analiza wybranych scen filmowych pod kątem montażu. Analiza konstrukcji video-blogów (YouTube).

Praca praktyczna na materiałach dostarczonych przez prowadzącego – stworzenie narracji do filmowego pamiętnika.

 
30.06 

Analiza jednego lub dwóch (w zależności od czasu) filmów krótkometrażowych. Rozmowa na tematy zadane przez uczestników.

Praca praktyczna na materiałach dostarczonych przez prowadzącego.

Jeśli kursant dysponuje własnym materiałem wideo i chciałby go zmontować na zajęciach pod okiem prowadzącego jest proszony o przyniesienie materiału na dysku/pendrivie.

Prowadzący

Kurs poprowadzi Hubert Pusek, montażysta filmowy, absolwent Łódzkiej Filmówki, członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Autor montażu filmów dokumentalnych (m. in. Arabski SekretZnakiWiatr. Thriller dokumentalny), fabularnych krótkometrażowych (m. in. EntropiaŻeńcy), teledysków i innych, artystycznych form audio-wizualnych. 

Wstęp

Udział w kursie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (10).

Aby zapisać się na kurs, wypełnij formularz rejestracyjny. Zapisy tylko i wyłączanie na cały kurs, brak możliwości zapisów na jedne zajęcia.

W razie pytań prosimy o kontakt z Aleksandrą Mironiuk z Działu Badań i Rozwoju FINA: aleksandra.mironiuk@nina.gov.pl, +48 22 380 49 82.

Organizatorzy

Współorganizatorem kursu jest Polskie Stowarzyszenie Montażystów.

undefined

 

Zobacz również