Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Mikołaj Trzaska, fot. Damian Kramski
Powrót

Mikołaj Trzaska | Letnie koncerty w NInA

Letni cykl muzyczny w NInA otworzy solowy koncert kompozytora i saksofonisty Mikołaja Trzaski. Niegdyś muzyka trójmiejskiej Miłości, dzisiaj lidera wielu muzycznych projektów, między innymi Ircha Clarinet Quartet.
Data
PT   12 / 06 / 2015
Godzina
21:00  –  23:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Repertuar koncertu wypełnią aranżacje muzyczne do znanych i głośnych produkcji filmowych, takich jak: Pod mocnym Aniołem, Drogówka, Róża i Przywódcy.

Dzień wcześniej, w ramach letniego programu filmowego NInA, będzie można obejrzeć film Miłość o gdańskiej formacji jassowej, której współtwórcą był Mikołaj Trzaska. 

Mikołaj Trzaska

Urodzony w 1966 w Gdańsku saksofonista i klarnecista basowy. Był współzałożycielem nie tylko najważniejszej formacji yassu - Miłości, ale również liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się czołową postacią europejskiej sceny improwizowanej. Jest liderem międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem zespołu Shofar wykonujacego muzykę żydowską, Resonance – tentetu Kena Vandermarka, North Quartet Petera Brötzmanna oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami Markiem Sandersem i Olie Bricem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.

Wejściówki

Pula wejściówek na to wydarzenie została wyczerpana.

Masz potwierdzenie rezerwacji?

Przyjdź do NInA najpóźniej 30 minut przed planowanym rozpoczęciem wydarzenia. Po tym czasie zaczynamy wpuszczać na salę wszystkich chętnych, aż do wyczerpania limitu miejsc (120).

Nie masz rezerwacji?

Na 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia zaczynamy wpuszczać na salę także osoby bez wejściówek. Jeśli będą wolne miejsca, z przyjemnością zaprosimy cię do środka.

Zobacz również