Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Między nami”, mat. promocyjne
Powrót

„Między nami” i „Pierwsza miłość” | Teraz–wtedy

Dziewczyna i chłopak postanawiają zostać ze sobą w obliczu niechcianej ciąży. A może decydują się rozstać? Ten moment – migotliwy, powszechny, arcybogaty w konsekwencje – leży u źródła filmów Macieja Millera i Krzysztofa Kieślowskiego, które złożą się na kolejny wieczór z cyklu „Teraz-wtedy”.
Data
ŚR   14 / 11 / 2018
Godzina
19:00  –  21:15
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Maciej Miller filmuje siebie i swoją partnerkę, używając kamery jako katalizatora rodzącej się w bólach decyzji. Krzysztof Kieślowski w swej klasycznej już Pierwszej miłości przygląda się młodej parze epoki wczesnego Gierka w sposób szokująco intymny jak na ówczesne standardy odbiorcze. Obydwa filmy obrazują bohaterów wobec nagłej zmiany i mimochodem malują obraz polskiego społeczeństwa.

Program

19:00 Teraz | Między nami, reż. Maciej Miller, 2017, 30 minut

Para dwudziestolatków spodziewa się dziecka. Pod wpływem napięć i emocji decydują się rozstać, a dziecko oddać do adopcji. Nie jest im z tym łatwo. Do porodu zostały dwa miesiące. Dochodzi do rozmów i przeżyć kluczowych dla całego ich życia.

19:30 Rozmowa z Maciejem Millerem

O filmie porozmawiamy z reżyserem filmu Maciejem Millerem. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.

20:15 Wtedy | Pierwsza miłość, reż. Krzysztof Kieślowski, 52 minuty, 1974

Inscenizowany dokument Krzysztofa Kieślowskiego opowiada o miłości dwojga młodych ludzi, w której kształtowaniu się istotną rolę odgrywa mające się narodzić dziecko.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również