Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Pulse Films
Powrót

Michał Marczak | Młodzi zdolni

Pokazowi głośnego filmu „Wszystkie nieprzespane noce” towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem poświęcone ulotnej , a jednak tak ważkiej tematyce filmu,
Data
ŚR   24 / 05 / 2017
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Wszystkie nieprzespane noce, reż. Michał Marczak, 2016, 104 minuty

Jeśli reżyseria jest doświadczaniem świata i przeżywaniem przygód, to wśród polskich młodych nikt nie wie o niej więcej niż Michał Marczak. W dokumencie Koniec Rosji dołączył do strażników w podbiegunowej bazie, a w nagrodzonym na festiwalu w Sundance Fuck For Forest podążył do Amazonii za grupą idealistycznych post-hipisów. W ramach cyklu NInA na ucho pokażemy najnowszy film reżysera – Wszystkie nieprzespane noce. W tym przypadku Marczak zanurzył się w „tu i teraz” – w świecie młodych warszawiaków, którzy przepływają trochę przez, a trochę obok rzeczywistości. Intensywne emocje i imprezy, wieczna niepewność i tak zwane „rozmowy o życiu” – niby to sprawy błahe, a przecież najważniejsze na świecie. Podczas rozmowy z reżyserem spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, jak kino może uchwycić to, co tak bardzo się wymyka.

Spotkanie z reżyserem

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Michałem Marczakiem. Rozmowę z reżyserem poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek. Prowadząca spotkanie ma w swoim dorobku publikacje na łamach Dwutygodnik.com, Filmwebu i Filmu. Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również