Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Redfishingboat (Mick O), Flickr, CC BY NC
Powrót

Miasto stereo | Gra miejska

Odnajdź ukryte radionadajniki, wykonaj zakodowane w nich zadania i zdobądź nagrody. Oczywiście świetnie się przy tym bawiąc i poznając muzykę.
Data
od: SO   26 / 09 / 2015
do: N   27 / 09 / 2015
Godzina
12:00
16:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Miasto i muzyka to dwa pozornie niezależne zjawiska. Jednak gdy przestają działać w „mono”, a zaczynają wspólnie tworzyć „stereo”, powstaje ciekawa mieszanka miejskich dźwięków i historii. Przekonaj się o tym na własnej skórze, biorąc udział w muzyczno-radiowej grze miejskiej w dwóch, na pierwszy rzut oka, mało muzycznych dzielnicach – Służewie i Ursynowie. Nie ma tu żadnej filharmonii, sali koncertowej, a nawet klubu muzycznego. To jednak właśnie w tej okolicy znajduje się najwięcej ulic muzycznych na kilometr kwadratowy!

Zasady gry

26 września na terenie Służewa i Ursynowa ukrytych zostanie 20 nadajników, które będą emitować sygnał radiowy z muzycznymi zagadkami. Twoim zadaniem będzie ich odnalezienie i wykonanie zadań opisanych w karcie gry. Kartę gry oraz mapę z zaznaczonymi nadajnikami dostaniesz w punkcie informacyjnym Muzykoteki Szkolnej, znajdującym się dziedzińcu NInA, czynnym w godzinach trwania akcji i 30 minut po jej zakończeniu.

Sygnał z nadajników możesz odbierać za pomocą radia (na przykład w telefonie komórkowym), ustawionego na dedykowaną częstotliwość (podamy ją wkrótce!). Po zbliżeniu się do nadajnika, odbiornik zacznie wychwytywać sygnał – inny dla każdej lokalizacji. Chcąc wykonać związane z danym miejscem zadanie, należy wysłuchać nagrania w całości.

Na rozwiązanie wszystkich zagadek uczestnicy mają dwa dni. Sto najszybszych osób otrzyma nagrody specjalne: książki, płyty i muzyczne gadżety, które można będzie odebrać w punkcie informacyjnym do 27.09 do godziny 16:30. Na stoisku, poza nagrodami, na wszystkich uczestników gry czekają dodatkowe niespodzianki.

Gra została przygotowana przez Pracownię Projektową Dwie Ole.

Zasady uczestnictwa

Czego potrzebujesz, aby wziąć udział w grze:

- przenośnego radia; możesz je wypożyczyć w punkcie informacyjnym (dysponujemy około 20 sztukami) albo skorzystać z odbiornika w swoim telefonie (tylko pamiętaj o słuchawkach!)

- mapy lokalizacji i karty gry (do pobrania w punkcie informacyjnym)

Udział w warsztacie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji, ale zachęcamy do zapisania się na wydarzenie, aby móc otrzymywać informacje od organizatorów. Kliknij przycisk Zapisz się na wydarzenie poniżej, wypełnij i wyślij formularz. Otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem.

Zobacz również