Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały organizatora
Powrót

Między słowem a obrazem. Warsztat scenariuszowy | Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa!

FINA i WCIES zapraszają do udziału w listopadowej odsłonie cyklu warsztatów Filmoteki Szkolnej, które skoncentrują się na roli scenariusza w filmie. Spotkanie przeznaczone dla nauczycieli etapu wczesnoszkolnego, wychowawców świetlic i nauczycieli bibliotekarzy.
Data
SO   17 / 11 / 2018
Godzina
10:00  –  18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Program

Czy Jan Brzechwa byłby dobrym scenarzystą filmowym? Jak opowiadać, aby nas słuchano? Czym scenariusze filmowe różnią się od książek? Dlaczego uczniowie wolą oglądać zamiast czytać? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi wspólnie z Agnieszką Kruk – scenarzystką, script coachem i założycielką StoryLab.pro oraz z Arkadiuszem Walczakiem – dyrektorem Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Spotkanie otworzy pokaz dwóch filmów z Filmoteki Szkolnej dla szkół podstawowych z bloku poświęconego relacji między słowem a obrazem: Baśń o Korsarzu Palemonie (reż. Jerzy Kotowski, rok prod. 1959) oraz Przygody rycerza Szaławiły (reż. Edward Sturlis, rok prod. 1956). Następnie uczestnicy wezmą udział w dwóch warsztatach: metodycznym i kreatywnym, podczas których poznają nie tylko techniki pracy z filmem na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych, ale również odkryją całą bibliotekę pomysłów na inspirujące zabawy i ćwiczenia zgłębiające tajemnice filmowego języka.

Rejestracja

Udział w warsztatach wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza.

Szkolenie upoważnia do odbioru zaświadczenia.

Osobom spoza Warszawy organizator zapewnia nocleg (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji FINA:

Katarzyna Sosnowska | ksosnowska@fn.org.pl | tel: 22 182 47 62

Partnerzy

Partnerem cyklu Filmoteki Szkolnej Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa! jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Teatroteka Szkolna i Muzykoteka Szkolna. Wydarzenie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wszystkie filmy prezentowane podczas cyklu warsztatów Filmoteki Szkolnej Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa! będą dostępne bezpłatnie, po zalogowaniu się, na stronie www.FilmotekaSzkolna.pl

 

Zobacz również