Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Media przyszłości | Wieczór storytellingowy

Poznaj nowe formy dziennikarskie: oddolne działania reporterskie, wizualny storytelling, interaktywne projekty telewizyjne i prasowe. Zobacz je nie na ekranie komputera, lecz w kinie, gdzie doświadczysz ich w wspólnie z innymi widzami, słuchając komentarzy twórców.
Data
SO   26 / 09 / 2015
Godzina
20:30  –  22:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Problem z mówieniem o nowych mediach polega na tym, że cyfrowa rzeczywistość nie jest już nowa i otacza nas ze wszystkich stron. Współtworzymy coraz więcej cyfrowych treści: 10% ogółu zdjęć w historii wykonano w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Kiedyś stanowiliśmy publiczność, dziś sami jesteśmy obiektem jej zainteresowania.

Konkurencyjność treści stawia wyzwania przed tradycyjnymi mediami – radiem, prasą i telewizją – które zwykle troszczą się o jakość przekazu. Ich odbiorcy starzeją się. W Niemczech i Francji ludzie w wieku od 25 do 35 lat przeważnie nie mają odbiorników telewizyjnych, a tradycyjną telewizję oglądają przede wszystkim osoby na emeryturze. Dlatego już dziś europejska telewizja Arte znaczną część swojego budżetu poświęca na produkowanie materiałów, które pojawiają się wyłącznie w sieci.

W takim kontekście tradycyjne media muszą poszukiwać nowych sposobów dotarcia do publiczności. Wykorzystują nowe narzędzia i możliwości, które oferuje sieć. Poszczególne kanały komunikacji zlewają się w crossmedialne doświadczenia, czerpiące z różnych form sztuki. Stąd pytanie, które będzie nam towarzyszyć tego wieczora: „Jaka przyszłość czeka media?”.

– Anna Desponds

Swoje prace zaprezentują: Margaux Missika (Upian), Lindsay Poulton (The Guardian), Marco del Pra', Edith Carron, Filip Springer i Michał Szota. Spotkanie poprowadzi Britta Senn.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

 

Zobacz również