Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Kadr z filmu Gry, reż. Maciej Marczewski.
Powrót

Maraton filmowy online | Otwarcie NInA

Lubimy łączyć realne z wirtualnym, dlatego poza maratonem filmowym, który odbędzie się w naszej nowej sali kinowej, przygotowaliśmy dla was mini-maraton online. W programie cztery filmy młodych twórców ze Studia Munka.
Data
SO   30 / 05 / 2015
Godzina
22:00  –  03:00
Miejsce
Ninateka.pl
Wydarzenie online

Poniżej możesz przeczytać krótkie opisy i obejrzeć kadry z filmów prezentowanych podczas maratonu. Aby zobaczyć je w całości, wróć na tę stronę w sobotę 30 maja o godzinie 22:00.

Producentem prezentowanych filmów jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Punkt wyjścia, reż. Michał Szcześniak, 2014, 26 min.

Dokumentalna opowieść o Anecie, która „zbuntowała się całkowicie” w wieku 19 lat. Trafiła do więzienia za morderstwo. Dziewięć lat później codziennie wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie mieszka chora od najmłodszych lat pani Helena. W jej odczuciu Aneta ma w życiu wszystko, dlatego namiętnie dopytuje dziewczynę o jej życie. Anetę czeka próba, w której pomoże jej pani Helena.

 

Punkt wyjścia, reż Michał Szcześniak.

Naturalni, reż. Kristoffer Rus, 2014, 23 min.

Film fabularny o małżeństwie dwojga czterdziestolatków, Moniki i Piotra, w którym namiętność i przyciąganie seksualne wygasło, ale zazdrość - nie. Aby coś z tym zrobić, udają się na terapię, jednak przez pomyłkę trafiają do psychologa ewolucyjnego. Okazuje się, że z punktu widzenia biologii ich pragnienia są jak najbardziej naturalne i uzasadnione strategiami reprodukcyjnymi wykształconymi w toku milionów lat ewolucji. Monika i Piotr - po to, by ratować swój związek - postanawiają żyć zgodnie z psychologią ewolucyjną, czyli w sposób, w jaki ukształtowała ich natura.

 

Naturalni, reż. Kristoffer Rus.

Siłaczka, reż. Kacper Czubak i Iwona Kaliszewska, 2013, 16 min.

Siłaczka to portret kobiety z górskiej wioski w Dagestanie, która w otaczającym ją patriarchalnym świecie przyjmuje nonkonformistyczną postawę. Pomaga jej w tym doświadczenie z czasów Związku Radzieckiego, kiedy była mistrzynią w zapasach.

 

Siłaczka, reż. Kacper Czubak i Iwona Kaliszewska.

Gry, reż. Maciej Marczewski, 2014, 27 min.

Film oparty na tekście Ireneusza Iredyńskiego Winda. Całość historii rozgrywa się w windzie, w której zostało zatrzaśniętych dwoje ludzi. Para rozpoczyna zaskakującą grę. Wymyślają swoje wspólne życie. Opowiadają wyimaginowaną historię od pierwszego romantycznego spotkania aż po dramatyczny koniec ich znajomości. Fikcyjna historia zaczyna przeplatać się z prawdziwymi przeżyciami. Zabawa przeistacza się w pełen ekstremalnych emocji dramat.

 

Gry, reż. Maciej Marczewski.

Zobacz również