Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Go ! Ahead, Flickr, CC BY NC SA
Powrót

Mapa dla uszu | Warsztat Muzykoteki

Zwiedź tereny wokół NInA! Nie po to jednak, aby je obejrzeć, ale aby ich posłuchać. Zapraszamy młodzież i dorosłych na spacer dźwiękowy, połączony z ćwiczeniami warsztatowymi.
Data
N   14 / 06 / 2015
Godzina
11:00  –  12:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Café Gorączka | Parter

Uczestnicy wydarzenia zwiedzą tereny wokół NInA pod kątem nie tyle oglądania ciekawych miejsc, co słuchania ich. Doświadczymy słyszalnego pejzażu jako zjawiska wspólnego, obiektywnego oraz  indywidualnych, prywatnych momentów obcowania z jego detalami.  Do zrozumienia zagadnienia posłużą instrukcje, wprowadzające ćwiczenia i  drobne interwencje w istniejące środowisko dźwiękowe. Punktem wyjścia będzie mapka okolic Dolinki Służewieckiej – z zaznaczonymi punktami „do słuchania”. Uczestnicy warsztatów naniosą swoje odkrycia i notatki na mapę terenu doświadczalnego.

Prowadząca | Edyta Jarząb

Animatorka w Muzeum Woli. Laboratorium miasta. Pracuje dziećmi i młodzieżą - tworząc improwizowane symfonie miejskiego hałasu, przybliżając temat ekologii dźwiękowej. Współpracowała z Chórem Eksperymentalnym, który wokalną improwizacją ożywiał eksponaty w Centrum Nauki Kopernik, opuszczone budynki, podwórka  i place w małych miasteczkach. Stosuje metodę deep listening, której uczyła się od Puline Oliveiros. Uprawia field recording w wersji lo-fi. 

Zasady uczestnictwa

Na warsztat zapraszamy dorosłych oraz młodzież z ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Kliknij przycisk "Zapisz się na wydarzenie" poniżej, wypełnij i wyślij formularz. Otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lub informacją o braku wolnych miejsc.

Rejestracja jest możliwa również poprzez kontakt z Muzykoteką Szkolną pod adresem muzykotekaszkolna@nina.gov.pl lub pod numerem tel.: 22 380 49 37, od poniedziałku do piątku w godzinach 9–17.

Zobacz również