Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Malwina Toczek/NInA
Powrót

Mapa dla uszu | Warsztat Muzykoteki

Zwiedź tereny wokół NInA! Nie po to jednak, aby je obejrzeć, ale aby ich posłuchać. Zapraszamy młodzież i dorosłych na spacer dźwiękowy, połączony z ćwiczeniami warsztatowymi.
Data
N   06 / 09 / 2015
Godzina
11:00  –  12:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Café Gorączka | Parter

Uczestnicy wydarzenia zwiedzą tereny wokół NInA pod kątem nie tyle oglądania ciekawych miejsc, co słuchania ich. Doświadczymy słyszalnego pejzażu jako zjawiska wspólnego, obiektywnego oraz  indywidualnych, prywatnych momentów obcowania z jego detalami.  Do zrozumienia zagadnienia posłużą instrukcje, wprowadzające ćwiczenia i  drobne interwencje w istniejące środowisko dźwiękowe. Punktem wyjścia będzie mapka okolic Dolinki Służewieckiej – z zaznaczonymi punktami „do słuchania”. Uczestnicy warsztatów naniosą swoje odkrycia i notatki na mapę terenu doświadczalnego.

Prowadząca | Edyta Jarząb

Animatorka w Muzeum Woli - Laboratorium miasta. Pracuje dziećmi i młodzieżą - tworząc improwizowane symfonie miejskiego hałasu, przybliżając temat ekologii dźwiękowej. Współpracowała z Chórem Eksperymentalnym, który wokalną improwizacją ożywiał eksponaty w Centrum Nauki Kopernik, opuszczone budynki, podwórka  i place w małych miasteczkach. Stosuje metodę deep listening, której uczyła się od Puline Oliveiros. Uprawia field recording w wersji lo-fi. 

Zasady uczestnictwa

Na warsztat zapraszamy młodzież z ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum (mile widziane także całe rodziny). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Kliknij przycisk "Zapisz się na wydarzenie" poniżej, wypełnij i wyślij formularz. Otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lub informacją o braku wolnych miejsc.

Rejestracja jest możliwa również poprzez kontakt z Muzykoteką Szkolną pod adresem muzykotekaszkolna@nina.gov.pl lub pod numerem tel.: 22 380 49 37, od poniedziałku do piątku w godzinach 9–17.

Uczestnictwo w warsztacie jest równoznaczne z udzieleniem przez uczestników, rodziców lub opiekunów uczestników nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu wizerunku oraz wypowiedzi (i ich fragmentów) uczestników warsztatów dla celów promocyjnych NInA lub warsztatów.

Zobacz również