Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Magnus von Horn | Młodzi zdolni

Oszczędne w środkach i emocjach, ale pełne napięcia i niedopowiedzeń kino urodzonego w Szwecji absolwenta łódzkiej Filmówki będzie przedmiotem spotkania w NInA
Data
ŚR   01 / 02 / 2017
Godzina
19:00  –  22:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Echo, reż. Magnus von Horn, 2008, 14 minut | Bez śniegu, reż. Magnus von Horn, 2011, 35 minut

Spotkanie w ramach cyklu Młodzi zdolni rozpocznie pokaz szkolnych etiud reżysera. Filmów, w których mieszkający w Warszawie reżyser ze szwedzkim paszportem przygląda się uważnie przyczynom i konsekwencjom ludzkiego okrucieństwa. Echo i Bez śniegu wydają się naturalnym wprowadzeniem do świata przedstawionego przez twórcę w głośnym Intruzie. 

Spotkanie

Rozmowę z Magnusem von Hornem poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek. Prowadząca spotkanie ma w swoim dorobku publikacje na łamach Dwutygodnik.com, Filmwebu i „Filmu". Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

Intruz, reż. Magnus von Horn, 2016, 97 minut

Myśląc o międzynarodowych koprodukcjach, wyobrażamy sobie zwykle gigantyczne, kręcone z rozmachem, drogie filmy. Powinien zastąpić je „Intruz” – obraz minimalistyczny, kameralny, a zarazem imponujący pod względem spójności i precyzji treści i formy. Ten debiutancki film szwedzkiego reżysera na stałe mieszkającego w Polsce zgarnął najważniejsze nagrody w obydwu krajach, w tym za reżyserię na festiwalach w Gdyni i Göteborgu. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu Intruz, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

 

 

Zobacz również