Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały zespołu
Powrót

Małe Instrumenty oraz premiera programu „Antyfonie”

Zapraszamy na jubileuszowy koncert Małych Instrumentów, który poprzedzi pokaz pierwszego odcinka nowego muzycznego serialu dokumentalnego.
Data
WT   19 / 12 / 2017
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

19:00 Pokaz pierwszego odcinka Antyfonii i spotkanie z Sebastianem Buczkiem

W 2018 roku na antenie TVP Kultura zagości serial dokumentalny „Antyfonie” ukazujący panoramę zjawisk i postaw twórczych związanych z rozwojem, ewoluowaniem i stanem bieżącym rodzimej sceny muzyki eksperymentalnej. 19 grudnia w FINA odbędzie się przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka programu, którego bohaterem jest Sebastian Buczek: muzyk, wynalazca, fotograf, założyciel wytwórni Altanova Press, w której produkuje winyle z materiału, który pozwala na roztopienie płyty w gorącej wodzie i wykorzystanie jej do produkcji innego przedmiotu. Po projekcji dokumentu rozmowę z artystą poprowadzą Andrzej Załęski oraz dziennikarz Jacek Staniszewski.

20:00 Jubileuszowy koncert Małych Instrumentów 

W jaki sposób podsumować dziesięcioletnią aktywność Małych Instrumentów? Na pewno nie sposób opowiedzieć tej historii w jeden wieczór. Jednak wybierając utwory nagrane na przestrzeni dekady, udało się przedstawić szeroki horyzont estetyki muzycznej realizowanej przez zespół. Podczas koncertu w FINA usłyszymy więc kompozycje Juliana Antonisza, Fryderyka Chopina czy Ennio Morricone, a także fragmenty ścieżek dźwiękowych, muzykę na instrumenty „samoróbkowe” oraz utwory improwizowane.

Konkurs

Wydarzeniem specjalnym będzie odważna akcja wydawnicza. Specjalnie z okazji jubileuszu Małe Instrumenty nagrały utwór, który został umieszczony na rzadkim nośniku dźwięku – płycie magnetycznej. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: „Co nie podoba Ci się w muzyce Małych Instrumentów?”. Odpowiedź należy wysłać na adres: fcb@nina.gov.pl Na maile czekamy do 15 grudnia 2017, do godziny 12:00. 

Uwaga, wyjątkową płytę należy odebrać podczas koncertu w FINA. Instytut zapewni zwycięzcy podwójną wejściówkę na ten występ. 

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Pliki do pobrania
PDF
Regulamin konkursu - Małe instrumenty.pdf

Zobacz również