Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Love Express. Zaginięcie Waleriana Borowczyka”, mat. promocyjne
Powrót

Love Express. Zaginięcie Waleriana Borowczyka | Teraz–wtedy

Zapraszamy na dokument, dzięki któremu poznamy bliżej Waleriana Borowczyka – legendę kina, pornografa, estetę, animatora i kolekcjonera dziwactw. Wieczór uzupełni rozmowa z reżyserem Kubą Mikurdą i krótkometrażowa „Szkoła” – arcydzieło Borowczyka, poświęcone tematowi subordynacji i wolności.
Data
ŚR   15 / 01 / 2020
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19:00 Love Express. Zaginięcie Waleriana Borowczyka, reż. Kuba Mikurda, 2018, 72 minuty

Historia wzajemnych powiązań między strefami sztuki wysokiej, seksualności i rynku kultury, opowiadana z perspektywy kariery niepokornego reżysera i artysty wizualnego. Opowieść o Borowczyku snują osoby z najbliższego otoczenia reżysera i wielkie postacie kina zainspirowane jego twórczością: Terry Gilliam, Bertrand Bonell, Neil Jordan, Andrzej Wajda, Patrice Leconte i Slavoj Žižek.

20:15 Spotkanie z Kubą Mikurdą. Prowadzi Michał Oleszczyk

20:45 Szkoła, reż. Walerian Borowczyk, 1958, 6 minut

Filmowa miniatura, stanowiąca wyraz sprzeciwu wobec wojskowego drylu i dyscypliny.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również