Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały zespołu
Powrót

Lotto | Awangarda na ucho

Uwaga, precyzja i brak pośpiechu – jeden z najgłośniejszych zespołów ubiegłego roku powraca z nowym albumem, z którego utwory zabrzmią podczas koncertu w FINA.
Data
CZ   23 / 11 / 2017
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu: Awangarda na ucho.

Ubiegłoroczny album zespołu Lotto Elite Feline pogodził krytyków, którzy niemal jednogłośnie nadali mu miano najlepszej polskiej płyty 2016 roku. Niezależnie od tego czy doszukiwano się na niej wpływów niezależnego rocka, jazzu, dubu czy amerykańskiego minimalizmu, te dwa rozwijające się powoli, dwudziestominutowe utwory działały na wyobraźnię. Ten hipnotyzujący efekt wynikał z podjętej przez muzyków próby odnalezienia odpowiednich dźwięków i późniejszego trzymania się ich na przekór pokusie zmiany. Pokusy tym silniejszej, że w skład Lotto wchodzą czołowi przedstawiciele polskiej sceny improwizowanej: gitarzysta Łukasz Rychlicki (Kristen) oraz perkusista Paweł Szpura (Wovoka, Hera), a także urodzony w Australii kontrabasista Mike Majkowski. Podczas koncertu w FINA trio zaprezentuje utwory z albumu VV , który ukaże się jeszcze w tym roku. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również