Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Le quattro volte”, reż. Michelangelo Frammartino
Powrót

Le quattro volte | Wtedy–teraz

Zobacz dokument Michelangelo Frammartino, który umiejętnie wciąga widzów w krąg zmian i obrzędów regulowanych odwiecznym cyklem natury. Film balansuje pomiędzy etnograficznym dokumentem a filozoficznym esejem.
Data
SO   13 / 05 / 2017
Godzina
20:15
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Wtedy–teraz | Polska Szkoła Dokumentu.

Le quattro volte, reż. Michelangelo Frammartino, 2010, 88 minut

Michelangelo Frammartino opowiada o wiosce Caulonia w górzystej Kalabrii, skąd pochodzi cała jego rodzina. Akcja filmu rozwija się zgodnie z naturalnym kalendarzem, wciąga widzów w krąg zmian, obrzędów regulowanych odwiecznym cyklem. Główną postacią filmu wydaje się być stary, schorowany pasterz, który leczy się kurzem zebranym z kościelnej podłogi, wypijając go z codzienną porcją wody. Jednak reżyser, chcąc odejść od antropocentrycznej wizji kina, bohaterem filmu czyni raczej duszę, która zatrzymuje w różnych istotach – roślinach czy przedmiotach.

Spotkanie z Andrzejem Titkowem

Film jest częścią wieczoru poświęconego tematowi „Człowiek i zmiana w filmie dokumentalnym”. Zapraszamy również na wcześniejszy pokaz filmów Andrzeja Titkowa i spotkanie z reżyserem.

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu Le quattro volte, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również