Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Lato na Służewie | Wakacyjny program dla dzieci

Mamy pomysł na lato dla dzieci w wieku 6–12 lat! Przygotowaliśmy program, obejmujący między innymi warsztaty nowomediowe z projektowania UX, produkcji filmu poklatkowego i dubbingu oraz warsztaty muzyczne Muzykoteki Szkolnej.
Data
od: PN   27 / 07 / 2015
do: ŚR   12 / 08 / 2015
Godzina
09:30
13:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Dzieci będą też opiekować się ogrodem społecznym, oglądać filmy w  kinie oraz rozwijać swoje pasje na warsztatach ceramicznych, tanecznych i fotograficznych.

Program ma swoją pierwszą odsłonę w Służewskim Domu Kultury w dniach od 6 lipca do 24 lipca (zajęcia w godzinach 10:30–13:00). Do NInA zapraszamy natomiast od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem wtorków) od 27 lipca do 12 sierpnia (zajęcia w godzinach 9:30–13.30). 

Poszczególne zajęcia w ramach bloków tematycznych (warsztaty UX, animacji poklatkowej, muzyczne i Dubbing Kids) nie stanowią cyklu, a udział w jednym spotkaniu nie zobowiązuje więc do udziału w następnych.

Warsztaty UX

Kreatywne zajęcia dla dzieci w wieku 6–7 lat realizowane przez specjalistów – projektantów Agatę Rączewską i Aleksa Achera – podczas których dzieci zaprojektują miasto przyszłości, rozwiążą poważne problemy współczesnej aglomeracji, nauczą się kreatywnie wykorzystywać nowe technologie, poznają zawód projektanta wzornictwa oraz projektanta interakcji, stworzą fizyczne prototypy swoich rozwiązań, dostosowując je do odbiorców ze specjalnymi potrzebami.

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość i niczym nieposkromioną kreatywność, które w połączeniu z metodą design thinking doskonale sprawdzają się przy rozwiązywaniu poważnych problemów.

Limit miejsc: 14

Warsztaty Dubbing Kids

Trzygodzinne zajęcia skierowane do dwóch grup wiekowych: 6–7 i 8–12 lat. Poprowadzi je doświadczona aktorka i reżyser dubbingu Ewa Kania oraz realizatorka dźwięku Urszula Ziarkiewicz. Podczas 3-etapowego spotkania dzieci poznają proces produkcji dubbingu, będą podpatrywać pracę reżysera, realizatora dźwięku i montażysty, dowiedzą się jak działa studio nagraniowe i do czego służą zgromadzone w nim urządzenia. Rezultatem warsztatów będzie nagrany fragment bajki, której bohaterowie przemówią głosami dzieci.

Miejsce: Studio Master Film, Wałbrzyska 3/5

Limit miejsc: 14

Przygoda w archiwum | Warsztaty animacji poklatkowej

Podczas warsztatów przeznaczonych dla dzieci w wieku 6–12 lat będziemy tworzyć detektywistyczną fabułę, która rozgrywa się nocą w Archiwum NInA. Zajęcia poprowadzi fotografka Alicja Szulc, która zapozna dzieci z procesem powstawania filmu animowanego z wykorzystaniem fotografii cyfrowej, elementów montażu oraz projektowania scenografii. Dzieci zapoznają się też z podstawowymi terminami związanymi ze sztuką filmową i animacją poklatkową.

Limit miejsc: 14

Znajdź swój głos! | Warsztaty Muzykoteki Szkolnej

Wokalne warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat z użyciem technik rozrywkowych, współczesnych i beatboksowych. Troje prowadzących: Aleksandra Galewska-Tomańska, Barbara Kinga Majewska oraz Zgas, mistrzowie w swoich gatunkach, wprowadzą dzieci w arkana sztuki wokalnej. Pomogą im odnaleźć własny rejestr i dynamikę, zapanować nad szeptem i krzykiem oraz imitować perkusję i odgłosy. Zaczniemy od wnętrza, a skończymy na tym, co na zewnątrz i co można wyrazić głosem.

Uczestnictwo w warsztacie jest równoznaczne z udzieleniem przez uczestników, rodziców lub opiekunów uczestników nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu wizerunku oraz wypowiedzi (i ich fragmentów) uczestników warsztatów dla celów promocyjnych NInA lub warsztatów.

Limit miejsc: 14

Zasady uczestnictwa

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Prosimy o:

- przeczytanie i zaakceptowanie regulaminu akcji

- wypełnienie i wysłanie internetowego formularza rejestracyjnego

- wypełnienie i podpisanie karty zgłoszenia w siedzibie NInA przed rozpoczęciem warsztatów

 

Akcję „Lato na Służewie” realizujemy w partnerstwie ze Służewskim Domem Kultury w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Pliki do pobrania
PDF
REGULAMIN_Akcji_Lato_na_Sluzewie.pdf
PDF
KARTA_zgłoszenia_Lato_na_Slużewie.pdf

Zobacz również