Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Bolesław Ciupiński, Fototeka FINA
Powrót

Lalki w kosmosie | Kino lalek

Zapraszamy na wieczór poświęcony komponowanej na potrzeby animacji lalkowych muzyce eksperymentalnej. Ścieżkę dźwiękową do filmów o tematyce kosmicznej zaprezentuje na żywo duet Pin Park.
Data
CZ   25 / 04 / 2019
Godzina
19:00  –  20:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kino lalek.

Program

Pokaz animacji lalkowych z muzyką na żywo 

Tego wieczoru polskie animacje lalkowe zabiorą nas w stronę gwiazd i odległych planet. Zaprezentujemy cztery filmy o tematyce kosmicznej : Cyrk (1954), Tajemnicze sygnały (1957), Niebezpieczeństwo (1963) oraz Sputnikowy western (1967). Zupełnie nową ścieżkę dźwiękową do wymienionych animacji wykonana na żywo Pin Park – duet tworzący muzykę elektroniczną na analogowych, wywodzących się z lat 70., syntezatorach EMS. W jego skład wchodzą Maciej Bączyk – obecny na scenie od lat 90. współtwórca takich grup jak Robotobibok, Małe Instrumenty, AGD i Kristen; oraz Maciej Polak – światowej sławy ekspert w dziedzinie renowacji analogowego sprzętu. Ich debiutancka płyta Krautpark (2017) czerpała z tradycji ambientu, IDM-u i przede wszystkim niemieckiej Kosmische Musik. 

Spotkanie 

Występ poprzedni rozmowa poświęcona muzyce eksperymentalnej komponowanej na potrzeby polskiej animacji. W spotkaniu, które poprowadzi krytyczka muzyczna Ewa Szczecińska, weźmie udział wieloletnia reżyserka dźwięku ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia Barbara Okoń-Makowska oraz Maciej Bączyk, który w swojej pracy teoretycznej tropi dźwięk zawarty w obrazie i obraz ukryty w falach i strukturach dźwiękowych.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30 w dniu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

 

 

Zobacz również