Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Jacek Drygała
Powrót

Lęk wysokości | Piękni czterdziestoletni

Fabularny debiut Bartka Konopki pokazuje trudną relację syna z chorym psychicznie ojcem. W głównych rolach Krzysztof Stroiński oraz Marcin Dorociński.
Data
PT   05 / 08 / 2016
Godzina
21:30  –  23:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Pokaz odbywa się w ramach wakacyjnego cyklu Piękni czterdziestoletni

Lęk wysokości, reż. Bartek Konopka (ur. 1972), 90 minut

Odnoszący sukcesy w telewizji Tomasz właśnie wprowadził się do nowego mieszkania. Jego żona spodziewa się dziecka. Sielankę przerywa wiadomość o ojcu, który znów trafił do szpitala. Główny bohater czuje się w obowiązku pomóc ojcu, lecz z drugiej strony boi się psychicznej choroby taty. 

Decyduje się jednak podjąć walkę, w której jego synowska miłość zostaje wystawiona na wiele prób. Zresztą nie tylko ona – powrót na rodzinny Śląsk komplikuje Tomaszowi relacje z żoną i dalszy rozwój, tak dobrze zapowiadającej się, kariery. Zbudowany na kontrastach Lęk wysokości spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyki, a Bartosz Konopka otrzymał za niego nagrodę za najlepszy debiut  na festiwalu w Gdyni.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbędzie się w kinie plenerowym. Nie zapomnij dokumentu ze zdjęciem – będzie niezbędny do wypożyczenia słuchawek! 

Przy niesprzyjającej pogodzie projekcja odbędzie się w sali audiowizualnej.

Cykl Piękni czterdziestoletni | Kino letnie NInA odbywa się w ramach Filmowej Stolicy Lata

undefined

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz również