Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Malwina Toczek
Powrót

Kultura bez barier w NInA

Pokazy filmowe, warsztaty dla dzieci, spektakle, fabuły i dokumenty z udogodnieniami będą czekać na was online oraz w naszym nowym budynku!
Data
od: PT   02 / 10 / 2015
do: N   04 / 10 / 2015
Godzina
12:00
20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Już po raz drugi NInA zaangażuje się w Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier, tym razem nie tylko wirtualnie ale też in situ dzięki możliwościom, jakie stwarza nam nowa siedziba. W dniach 3-4 października zaplanowaliśmy trzy projekcje kinowe w Sali „Ziemia Obiecana”. Zapraszamy na pokazy Hiszpanki  w reżyserii Łukasza Barczyka (w wersji z audiodeskrypcją dla osób niewidomych oraz w wersji z tłumaczeniem migowym dla osób niesłyszących), a także na pokaz animacji dla dzieci ze Studia Miniatur Filmowych z audiodeskrypcją.  Dzieci będą mogły także wziąć udział w edukacyjnych warsztatach z  przygotowywania tyflografik oraz z tworzenia bajek.

Dodatkowo w dniach 2-4 października w Ninatece pojawi się obszerny pakiet spektakli, dokumentów, fabuł i animacji z udogodnieniami (16 nowych transkrypcji, 22 audiodeskrypcje i 4 tłumaczenia migowe), w tym m.in. Pocztówki z Republiki Absurdu (reż. Jan Holoubek), Karski (reż. Magdalena Łazarkiewicz) czy Inny świat (reż. Dorota Kędzierzawska). Do końca roku, będziemy dodawać kolejne!

Program wydarzeń w NInA:Piątek 02.10.2015


20:00                 Weekend premier bez barier: film Pocztówki z Republiki Absurdu (reż. Jan Holoubek) w Ninatece 
                           w wersji z audiodeskrypcją, tłumaczeniem migowym i transkrypcją.

Sobota 03.10.2015


12:00-16:00       Warsztaty robienia tyflografiki (dla dzieci widzących)

19:00-20:30       Pokaz filmu Hiszpanka w reżyserii Łukasza Barczyka w wersji z audiodeskrypcją (dla osób niewidomych i niedowidzących)

20:00                   Weekend premier bez barier: spektakl Karski (reż. Magdalena Łazarkiewicz) w Ninatece w wersji z audiodeskrypcją, tłumaczeniem migowym i transkrypcją.

Niedziela 04.10.2015


10:00-11:30        Pokaz animacji ze Studia Miniatur Filmowych z audiodeskrypcją (dla dzieci niewidomych i niedowidzących). 

12:00-16:00        Warsztaty Bajka bez Barier w NInA dla dzieci niedowidzących i niedosłyszących

19:00-20:30
        Pokaz filmu Hiszpanka w reżyserii Łukasza Barczyka w wersji z tłumaczeniem migowym (dla osób niesłyszących, posługujących się językiem migowym)

20:00
                  Weekend premier bez barier: film Inny świat (reż. Dorota Kędzierzawska) w Ninatece w wersji z audiodeskrypcją, tłumaczeniem migowym i transkrypcją.

O Warszawskim Tygodniu Kultury Bez Barier

Anna Żórawska, prezes zarządu Fundacji Kultury Bez Barier pisała o idei Tygodnia Kultury bez Barier:

,,
Gdybym mógł, chodziłbym do teatru codziennie. Gdybym mogła jeszcze raz to zobaczyć, na pewno bym tu wróciła. Każdemu z nas zdarzyło się tak pomyśleć. A gdy przeszkodą jest nie tylko brak czasu albo niewygodny dojazd? Nie pozwólmy, żeby doświadczenie uczestnictwa w kulturze było jednorazowe i tylko dla wybranych. Wykorzystajmy trzeci Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier do zmiany na więcej. Więcej kultury.
,,


Trzeci Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier organizowany jest przez Fundację Kultury Bez Barier i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerem festiwalu jest Bemowskie Centrum Kultury, a tegorocznym koordynatorem – TR Warszawa. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia

Zobacz również