Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Krajobraz po bitwie”, reż. Andrzej Wajda, fot. Filmoteka FINA
Powrót

Krajobraz po bitwie | Przeszłość jest dziś

Filmu na motywach obozowych opowiadań Tadeusza Borowskiego. Wajda potraktował ten wstrząsający materiał selektywnie, nasycając go malarskim wizjonerstwem i skupiając się na ukazaniu zrujnowanej ludzkiej psychiki.
Data
PT   02 / 02 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Przeszłość jest dziś.

Program

Krajobraz po bitwie, reż. Andrzej Wajda, 1970, 109 minut

Wyzwolony przez Amerykanów niemiecki obóz koncentracyjny staje się obozem przejściowym, a byli więźniowie wciąż żyją w sztucznej rzeczywistości. Tadeusz, młody Polak, ucieka od niej w książki i pisanie wierszy, dystansując się od swoich rodaków, z których po odzyskaniu wolności wychodzą najgorsze cechy. Gdy do obozu przyjeżdżają kobiety, Tadeusz poznaje Żydówkę Ninę. Jego perspektywa zaczyna się zmieniać, tragiczne zdarzenie sprawia jednak, że obóz opuści sam i sam będzie decydował o swoim dalszym życiu.

Spotkanie

Po seansie zapraszamy na dyskusję z prowadzoną przez krytyka filmowego Łukasza Maciejewskiego.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również