Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne, DI Factory
Powrót

Krótki film o zabijaniu | Martin Scorsese Presents

Ascetyczny i sugestywny film stanowił głos reżysera w sprawie kary śmierci, która w Polsce została wykonana po raz ostatni 21 kwietnia 1988 roku, miesiąc przed premierą dzieła Kieślowskiego. Przed projekcją zapraszamy na spotkanie z operatorem Sławomirem Idziakiem.
Data
ŚR   14 / 09 / 2016
Godzina
18:00  –  20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach rocznego przeglądu arcydzieł polskiego kina Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema w kinie NInA.

Krótki film o zabijaniu, reż. Krzysztof Kieślowski, 1987, 82 minuty

Rok 1987: w ponurym nastroju beznadziejności zbliża się kres Polski komunistycznej, w której prawo przewidywało karę śmierci za najcięższe przestępstwa. Przygnębiającej atmosferze ulega wałęsający się po Warszawie dwudziestoletni Jacek, chłopak ze wsi, obciążony traumą z dzieciństwa. Film otworzył przed Krzysztofem Kieślowskim międzynarodową karierę, zdobywając w 1988 roku szereg wyróżnień na festiwalu filmowym w Cannes oraz Europejską Nagrodę Filmową, a także Złote Lwy na festiwalu w Gdyni.

Spotkanie

Pokaz poprzedzi spotkanie z operatorem filmu Sławomirem Idziakiem, które poprowadzi Ryszard Jaźwiński, dziennikarza Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Wstęp

Wstęp na pokaz jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również