Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Powrót

Finał Konkursu Chopinowskiego 1975 | Zobacz w NInA!

Jeszcze nie zamknięto klapy w ostatnim Steinwayu po XVII Konkursie Chopinowskim, a my już zapraszamy do kina NInA na podróż 40 lat wstecz.
Data
SO   24 / 10 / 2015
Godzina
18:00  –  20:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Bezapelacyjnym zwycięzcą IX edycji w 1975 roku był Krystian Zimerman. Kolejne miejsca zajęli uczestnicy z ZSRR (Dina Joffe, Tatiana Fiedkina i Paweł Giliłow) oraz Amerykanin Dean Kramer i Brazylijka Diana Kacso. Po raz pierwszy jedna osoba zdobyła nie tylko Złoty Medal i Grand Prix, ale także nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków i nagrodę TIFC za najlepszego poloneza.

Jednorazowy specjalny pokaz koncertu wszystkich laureatów z 1975 roku stanowi zapowiedź włączenia do Archiwum NInA wyboru materiałów z tego Konkursu – będzie można je przeglądać w siedzibie Instytutu.

Gościem specjalnym pokazu będzie profesor Andrzej Jasiński, nauczyciel Krystiana Zimermana, wieloletni juror Konkursu Chopinowskiego (w tym przewodniczący komisji w XIV, XV i XVI edycji), a spotkanie poprowadzi Magdalena Todynek-Jabłońska z biura prasowego tegorocznego wydania.

Wstęp

Wstęp na pokazy jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Kultura Dostępna

To tylko jedno z setek darmowych lub tanich wydarzeń kulturalnych, które możesz przeglądać na portalu Kultura Dostępna.

Zobacz również