Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Fototeka FINA
Powrót

Konflikty | W małym kinie

W ramach kolejnego spotkania porozmawiamy o konfliktach i razem z bohaterami bajek – Misiem Uszatkiem, krasnoludkami i sklepikarzami, zastanowimy się jak sobie z nimi radzić. Pokaz przeznaczony jest dla w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   13 / 12 / 2018
Godzina
10:00  –  11:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu W małym kinie.

Program

Nowe przygody Misia Uszatka | Byłem tu pierwszy, reż. Eugeniusz Ignaciuk

W tym odcinku Uszatek i przyjaciele wybierają się na zimową wycieczkę. Jest to świetna okazja do zabawy, ale także i do nauki: zajączek i prosiaczek poznają sposoby na rozwiązywanie konfliktów z kolegami.

O krasnalach i krecie reż. Alina Maliszewska-Kruk                        

Animację tę cechuje niebywały, ciepły humor w oddawaniu rzeczywistości małych leśnych stworzeń i stworków, żyjących pośród imponujących muchomorów, konwalii i poziomek. Żywiołowe krasnoludki bardzo złoszczą ospałego kreta, który postanawia dać im nauczkę… Jednak w którymś momencie, to on będzie potrzebował ich pomocy.

Wzeszło słoneczko, reż. Krzysztof Dębowski

Kiedy nastaje dzień, na niebie pojawia się słońce. Chłopcu, który niedawno się przebudził, nie podoba się własny cień i postanawia się go pozbyć. Tylko jak to zrobić? Trzeba zamalować słońce! Ale czy rzeczywiście jest to najlepszy pomysł? Przykryty ciemną farbą świat jest zimny i smutny. Czy uda się naprawić błąd, aby słońce ponownie zagościło na niebie?

O dwóch sklepikarzach reż. Ryszard Słapczyński

Bohaterami są bowiem właściciel sklepu z parasolami oraz sprzedawca kostiumów kąpielowych, o których biznesie decydują właśnie deszcz i słońce. Panowie bezustannie ze sobą rywalizują i uciekają się do przebiegłych sztuczek. Szybko jednak okazuje się, że niezdrowa rywalizacja nie prowadzi do niczego dobrego. 

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3).

Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 30 osób.

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

Partner

Partnerem cyklu jest Studio Miniatur Filmowych.

undefined

 

Zobacz również