Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Curly Heads, fot. Łukasz Ziętek
Powrót

Koncerty z cyklu Made in Polska | Łódź

Zapraszamy do Łodzi na intensywną serię koncertów z serii Made in Polska. Wystąpią między innymi Julia Marcell, Iza Lach i Curly Heads. Wszystkie występy zostaną zarejestrowane i udostępnione w Ninatece!
Data
od: PN   22 / 06 / 2015
do: CZ   25 / 06 / 2015
Godzina
19:00
22:00
Miejsce
Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29
90-554 Łódź

Made in Polska to cykl koncertów, które – we współpracy z Telewizją Polską  rejestrujemy i udostępniamy w Ninatece. W ten sposób chcemy dokumentować aktualną kulturę muzyczną w kraju, nawiązując do najlepszych tradycji polskich rejestracji audiowizualnych i wpisując się w misję, jaką była w latach 60. ubiegłego wieku rejestracja koncertów polskich grup i wokalistów. 

Podczas czerwcowej sesji nagrań (22–25 czerwca) usłyszymy młodych twórców muzyki alternatywnej – Curly Heads, Izę Lach, Króla, Magnificent Muttley, Tides from Nebula, Julię Marcell i Ørganka. Spotkamy się w klubie Wytwórnia, położonym na terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi. Projekt sceny oraz  oprawy wizualnej wykona Małgorzata Szabłowska, scenografka Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz letniej trasy koncertowej Męskie Granie. Za wielokamerowy miks obrazu w jakości HD odpowiadać będzie Tomasz Motyl – jeden z najlepszych współczesnych realizatorów widowisk, koncertów i programów telewizyjnych. 

Bilety na wszystkie koncerty (w tym karnety) można kupić tutaj

22.06 | Curly Heads

Pięć młodych muzycznych talentów, urodzonych w Dąbrowie Górniczej. Przyjaciele z liceum, którzy chwycili za instrumenty w 2010 roku, powołując do życia rockowy band, macierzysty zespół Dawida Podsiadło, którego solowy album uzyskał status diamentowej płyty (ponad 150 000 egzemplarzy) i ciągle utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych płyt w Polsce.

 

Reconcile, Curly Heads.

23.06 | Iza Lach | Król

Iza Lach to kompozytorka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka z Łodzi. Trzy lata temu wygrała konkurs na remix piosenki Snoop Dogga, a współpraca z raperem zaowocowała wyprodukowanym przez niego albumem Off the Wire. Najnowsza płyta to czwarty, najbardziej dojrzały i osobisty album w karierze artystki. Nagrany i wydany samodzielnie przez Izę Painkiller zawiera 11 nowych kompozycji, w tym utwory nagrane z międzynarodowymi gośćmi: Soopafy oraz duetem The Airplane Boys.

Drugi wykonawca tego wieczoru, Błażej Król, wdarł się do masowej świadomości w 2012 roku jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR. Mocną stroną 30-letniego artysty są dojrzałe teksty o subtelnej, poetyckiej formie. Błażej Król stał się ulubieńcem krytyków muzycznych oraz słuchaczy, którzy cenią w artystach nie tylko talent i pomysłowość, ale również wrażliwość i autentyzm.

 

Time of the Year, Iza Lach.

24.06 | Magnificent Muttley | Tides from Nebula

Magnificent Muttley to klasyczne power trio założone w 2010 roku. Swoją drugą płytę Rear Window nagrali, wydali i wypromowali samodzielnie (bez pomocy producenta czy managementu). Masteringiem albumu zajął się Gavin Lurssen, współpracujący z takimi gwiazdami jak BB King, Tom Waits, Queens Of The Stone Age czy Foo Fighters. Zespół grał na największych polskich festiwalach – Open'er, Off Festival, Coke Live Music, Jarocin Festival. Ten ostatni przyniósł zespołowi pierwsze miejsce w konkursie młodych talentów oraz nagrodę Boarder Breaker, przyznawaną zespołom z największą szansą na międzynarodową karierę. 

Drugi wykonawca tego wieczoru, grupa Tides from Nebula, to renomowany rockowy kwartet. Tym, co wyróżnia grupę są wyłącznie instrumentalne kompozycje oparte o ciężkie rify, misternie utkane melodie i wielowarstwowe aranżacje. Ich muzyka ma przestrzenne brzmienie, które zachwyciło między innymi Zbigniewa Preisnera – producenta muzycznego drugiego albumu zespołu.

 

Weapon of Choice, Magnificent Muttley.

25.06 | Julia Marcell | Ørganek

Julia Marcell to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka uhonorowana Paszportem Polityki oraz nagrodą muzyczną Fryderyk.  Zrobiło się o niej głośno w 2007 roku, kiedy to z pomocą internautów zebrała fundusze na wydanie swojego pierwszego albumu It Might Like You. Jej ostatni album Sentiments został uznany przez krytyków za najlepszy w dorobku artystki. Marcell łączy na nim wiele gatunków, ale nie oddala się od idei piosenki, opowieści zamkniętej w trzech minutach.

Ørganek to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka. Debiutancki album zespołu – Głupi, objawienie roku 2014, czerpie z tradycji vintage rocka zredefiniowanego przez zespół w nieszablonowy i bezpretensjonalny sposób. Album Głupi zdobył uznanie wśród krytyków i słuchaczy czego dowodem są między innymi nominacja do nagrody Fryderyka, nagroda Mateusza Trójki za debiut roku 2014 oraz nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego.

 

Głupi ja, ØRGANEK.

Zobacz również