Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Komunia”, reż. Anna Zamecka
Powrót

Komunia | Wtedy–teraz

Nagrodzony w 2016 roku w Locarno pełnometrażowy debiut Anny Zameckiej to poruszająca opowieść o zbyt wczesnym dojrzewaniu. Reżyserka z ciepłem, empatią i otwartością na bohatera obserwuje rodzinę przygotowującą się do pierwszej komunii syna.
Data
SO   08 / 04 / 2017
Godzina
20:15
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Wtedy–teraz | Polska Szkoła Dokumentu.

Komunia, reż. Anna Zamecka, 2016, 72 minuty

14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem, dba o relacje z mieszkającą osobno matką, a przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest uroczystość komunii świętej brata, 13-letniego Nikodema. Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

Spotkanie z Pawłem Łozińskim

Film jest częścią wieczoru poświęconego tematowi „Człowiek i sens w filmie dokumentalnym”. Zapraszamy również na wcześniejszy pokaz filmów Pawła Łozińskiego i spotkanie z reżyserem.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu Komunia, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również