Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Kacper i Emma”, mat. promocyjne
Powrót

Kino familijne | Tymek i mistrz | Kacper i Emma

Familijne pokazy seriali animowanych dla rodziców z dziećmi. W programie – przedpremierowo – pierwszy odcinek „Tymka i Mistrza”, dwa odcinki szwedzkiego serialu „Kacper i Emma” oraz wiele innych.
Data
N   22 / 05 / 2016
Godzina
11:00  –  13:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach Festiwalu NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali.

Wszystkie seriale pokazujemy w polskiej wersji językowej.

Program

Bakterie z cyklu Pamiętnik Florki, reż. Dorota Cieśla, Studio Filmowe Anima-Pol, 2014, 10 minut

Serial animowany o przygodach małej ryjówki Florki, zrealizowany na podstawie książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel: Florka. Z pamiętnika ryjówki oraz Florka. Listy do Józefiny. W dziewiątym odcinku mama tłumaczy córce, że wszędzie znajdują się bakterie, dlatego należy myć ręce przed każdym posiłkiem. Po dezynfekcji domu specjalnym preparatem, Florka rozchorowuje się. Lekarz zaleca jej jedzenie jogurtów z żywymi kulturami bakterii, tłumacząc, że nie wszystkie drobnoustroje źle oddziałują na organizm.

Czterolistna koniczyna z cyklu Pamiętnik Florki, reż. Barbara Koniecka, Studio Filmowe Anima-Pol, 2014, 10 minut

W dziesiątym odcinku bohaterka znajduje czterolistną koniczynkę, która według wierzeń przynosi szczęście. Czekając na jego przyjście, zaczyna się jednak smucić. Kiedy w międzyczasie jedna z koszatniczek znajduje szczęśliwą monetę, przyjaciółka zupełnie traci nadzieję. Rodzice uświadamiają jej, że to nie przedmioty, a my sami decydujemy o swoim szczęściu.

Leśny Teatr z cyklu Parauszek i Przyjaciele, reż. Krzysztof Brzozowski, Studio SE-MA-FOR, 2013, 10 minut

Serial animowany dla dzieci o przygodach zajączka Parauszka i jego przyjaciołach z Naszego Lasu. Parauszek postanawia wystawić w lesie przedstawienie teatralne. Jednak podczas prób nic nie układa się tak jak powinno. Występujący w roli narratora Lis dostaje czkawki, wcielający się w rolę smoka Łoś nie może zapamiętać kwestii, a grający rycerza Wilk wstydzi się i nie chce mówić. Sytuacja wydaje się beznadziejna, jednak Parauszek z Usią postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i stawić wspólnie czoła problemom. Przyjaciele dzielą się obowiązkami i pomagają aktorom przygotować się do ról.

Ratujmy misia z cyklu Parauszek i Przyjaciele, reż. Krzysztof Brzozowski, Studio SE-MA-FOR, 2013, 10 minut

Parauszek i Usia znajdują chorego Benka, który najadł się słodyczy i rozbolał go brzuch. Przyjaciele są przekonani, że rozchorował się z przepracowania i szukają dla niego lekarstwa.

Dlaczego zniknął drugi brzeg rzeki? z cyklu Hip-Hip & Hurra, reż. Szymon Adamski, 2013, 14 minut

Odcinek serialu animowanego o przygodach pary detektywów: hipopotama Hip-Hipa oraz łasiczki Hurry. Inżynier Bobrowski nachodzi bohaterów w trakcie pobytu w saunie parowej. Jak twierdzi, gdy wracał nad ranem do domu ujrzał, jak cały drugi brzeg rzeki znika, w tym jego lokum i bank Żurawia. Gdy Żuraw się o tym dowiaduje, wpada w panikę. Hip-Hip i Hurra przychodzą w nocy nad rzekę, by rozwiązać zagadkę.

Kto zakłócił ciszę nocną? z cyklu Hip-Hip & Hurra, reż. Tomasz Ducki, 2013, 14 minut

Wiecznie zaspany Miś Koala prosi detektywów, aby dowiedzieli się, kto obudził go w nocy hałasowaniem. Hurra dostaje podręcznik detektywa i usiłuje rozwiązać zagadki wyłącznie według zawartych w nim wskazówek, ignorując typowe metody Hipa. W międzyczasie Mrówka Misia próbuje wstąpić do zespołu „Zwierzyniec”, w skład którego wchodzą Żuraw, Słoń, Koliber i Kangurzyca Kinga.

Kacper i Emma, reż. Arne Lindtner Næss, 2013, 28 minut (dwa odcinki)

Głównymi bohaterami serialu jest para dwóch pięciolatków Kacper i Emma, i ich pluszaki Lew Cub i panna Króliczka.

Tymek i Mistrz: Uczeń czarnoksiężnika, reż. Tomasz Leśniak, Jakub Tarkowski, Spinka Film Studio, 2015, 11 minut

Opowieść o czarnoksiężniku Mistrzu i jego uczniu Tymku. Akcja toczy się w umownym średniowieczu, jednak w fabule znajdziemy liczne nawiązania do współczesności. W swoich przygodach Tymek i Mistrz niosą pomoc potrzebującym, uczą się magii i oczywiście walczą ze złem.

Wstęp

Wstęp na pokazy jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również