Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Kadr ze spektaklu telewizyjnego „Karski”, reż. Magdalena Łazarkiewicz
Powrót

„Karski” | Kultra Bez Barier w NInA

Spektakl Magdaleny Łazarkiewicz będzie dostępny w Ninatece z audiodeskrypcją, tłumaczeniem migowym i transkrypcją.
Data
SO   03 / 10 / 2015
Godzina
20:00  –  20:00
Miejsce
Ninateka.pl
Wydarzenie online

Produkcja Teatru Telewizji łącząc w sobie elementy dokumentu i fabuły próbuje odnaleźć odpowiedź na pytanie: co wybory Jana Karskiego znaczą dla współczesnego człowieka?  Właściwie jest to film o filmie: głównymi bohaterami jest dwójka reżyserów pracujących nad dokumentem poświęconym słynnemu emisariuszowi. Z biegiem czasu zaczynają dostrzegać że problemy, z którymi borykał się Jan Karski są wciąż aktualne. A nasza obojętność na cierpienia innych wcale nie zmalała.

Karski został obsypany nagrodami podczas festiwalu Dwa Teatry. Produkcja zdobyła laury w takich kategoriach jak m.in. reżyseria, główna rola w spektaklu TV czy muzyka oryginalna.

Podczas Tygodnia Kultury Bez Barier każdego wieczoru w będziemy udostępniać w NINATECE nowe materiały z udogodnieniami – spektakle, dokumenty, fabuły i animacje z audiodeskrypcjami, tłumaczeniami migowymi i transkrypcjami. W programie znalazły się jeszcze m.in.  wielokrotnie nagradzany dokument o Danucie Szaflarskiej  Inny świat oraz paradokument Jana Holoubka Pocztówki z Republiki Absurdu.

Narodowy Instytut Audiowizualny jest koproducentem spektaklu.

Zobacz co jeszcze przygotowaliśmy w ramach Tygodnia Kultury Bez Barier w NInA! Pełen program wydarzeń znajduje się tutaj

Zobacz również