Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Grzegorz Kwiecień
Powrót

Kapital & Richard Pinhas | FINA na ucho

Zapraszamy na koncert polsko-francuskiego trio poruszającego się po obszarze elektronicznego rocka i gitarowej psychodelii.
Data
PT   13 / 04 / 2018
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Koncert odbywa się w ramach cyklu FINA na ucho.

Jakub Ziołek i Rafał Iwański zaprosili kilka lat temu Richarda Pinhasa na odbywający się w Bydgoszczy If You Say So... Festival. Jak wieść niesie, to właśnie ten koncert oraz twórczość francuskiego kompozytora zainspirowała ich do wspólnego działania – i tak powstał Kapital, duet, w którym muzyka elektroakustyczna zderza się z psychodelicznym brzmieniem przetworzonej gitary. W końcu albumy nagrywane przez Pinhasa oraz jego zespół Heldon to wizytówka europejskiego elektronicznego rocka, czerpiącego z dokonań Briana Eno, Roberta Frippa, ale także amerykańskiego minimalizmu. Nawiązań do  twórczości Pinhasa doszukać się można nie tylko w kolejnych utworach duetu, ale także w ich sympatii do filozofujących twórców literatury science-fiction. Kapital nawiązywali do Lema, podczas gdy posiadający tytuł doktora na Sorbonie gitarzysta współpracował z Gillesem Deleuze’em i przyjaźnił się z Normanem Spinradem czy Philipem K. Dickiem.

Za sprawą krakowskiego festiwalu Unsound muzycy mogli podzielić się swoimi fascynacjami na scenie. Współpraca okazała się na tyle satysfakcjonująca, że muzycy postanowili zarejestrować jej efekty na płycie. W rezultacie w marcu 2018 roku ukazał się album „Flux”, który trio będzie promowało w ramach ogólnopolskiej trasy. Jeden z jej przystanków znajdzie się w siedzibie FINA.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również