Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
werk z planu filmu „Bariera”, fot. Romuald Pieńkowski, mat. Fototeka FINA
Powrót

Chyra, Mykietyn, Skolimowski | Rozmowa i pokaz „11 minut”

Jerzy Skolimowski – legenda polskiego kina – obchodzi 80. urodziny. Z tej okazji zapraszamy na pokaz filmu „11 minut”, a także spotkanie z reżyserem, jego przyjaciółmi i współpracownikami – między innymi Andrzejem Chyrą, Wojciechem Mecwaldowskim i Pawłem Mykietynem.
Data
CZ   26 / 04 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Jerzy Skolimowski, jeden z najbardziej oryginalnych i cenionych na świecie polskich twórców filmowych, czołowy przedstawiciel nowej fali w polskim kinie, laureat nagród w Berlinie, Cannes i Wenecji, 5 maja będzie świętował 80. rocznicę urodzin. Z tej okazji – choć trochę wcześniej – zapraszamy na spotkanie z reżyserem, jego przyjaciółmi i współpracownikami, które poprowadzi filmoznawca, Tomasz Kolankiewicz.

Program

19:00 Spotkanie

Z Jerzym Skolimowskim oraz jego przyjaciółmi i współpracownikami – Andrzejem Chyrą i Pawłem Mykietynem – porozmawia Tomasz Kolankiewicz.

20:00 Pokaz filmu: 11 minut,  reż. Jerzy Skolimowski, 2015, 79 minut

11 minut z życia grupy pozornie niezwiązanych ze sobą warszawiaków. Jak los splecie historie alpinisty, sprzedawcy hot-dogów, handlarza narkotyków, hollywoodzkiego reżysera i kilku innych postaci?

Wystawa fotosów

W kawiarni Iluminacja będzie można obejrzeć wystawę fotosów i werków z planów filmowych Jerzego Skolimowskiego, przygotowaną przez zespół Fototeki FINA.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie filmu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

 

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz również