Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Jerz Igor | Koncert

Premierowy koncert w sam raz na początek ferii w NInA. Muzyczny duet Jerz Igor zagra z towarzyszeniem orkiestry materiał ze swojej nowej płyty „Jerz Igor Zimą”.
Data
SO   30 / 01 / 2016
Godzina
17:00  –  18:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Jerz Igor to dwuosobowa postać śpiewająca i grająca na wielu instrumentach. Stworzyli ją Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz – muzyczny duet znany z niezliczonej ilości zespołów, takich jak Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud czy Polonezy.

Dostrzegając brak ciekawych muzycznych propozycji dla najmłodszych, twórcy Jerza Igora postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nagrali debiutancką Małą Płytę, zawierającą kołysanki i piosenki o snach, adresowane do najmłodszych słuchaczy i ich rodziców.

Najnowszy album zatytułowany Jerz Igor Zimą opowiada między innymi o tym, jakie przygody w środku zimy mogą przydarzyć się niedźwiedziowi, co robił śnieg, o czym marzą ryby pod lodem i dlaczego zimą lisy chodzą o wiele ciszej. Płyta zawiera 10 piosenek, z których melodię do jednej słuchacz będzie mógł wymyślić sobie sam.

Malownicze, kalejdoskopowe aranżacje duet wykona w NInA w towarzystwie kilkuosobowej Orkiestry Jerza Igora. Usłyszeć więc będziemy mogli m.in. wibrafon, autoharfę, puzony i waltornię.

Wstęp

Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Wywiad

Zobacz naszą rozmowę z Igorem Nikiforowem, który opowiada o genezie projektu i zapowiada koncert:

 

Igor zaprasza na koncert

 

Jerz Igor – Sanki

 

Zobacz również